Już wiadomo, kto będzie rywalem siatkarek Impelu Wrocław w pierwszej rundzie play-off

Siatkarki Impelu Wrocław zajęły siódme miejsce w tabeli w sezonie zasadniczym. Rywalem Impelu w pierwszej rundzie play-off będzie Tauron MKS Dąbrowa Górnicza.
Wprawdzie 18. kolejka ligi jeszcze trwa i do rozegrania pozostał jeszcze dzisiejszy mecz Banku BPS Muszynianki Fakro Muszyna z Budowlanymi Łódź, ale już wiemy, kto z kim zmierzy się w pierwszej rundzie play-off.

Impel, dzięki temu, że wyprzedził w tabeli Pałac Bydgoszcz, zajmie po fazie zasadniczej siódme miejsce. W ten sposób uniknie w pierwszej rundzie Muszynianki, która w ostatnich tygodniach zdominowała rozgrywki i zasłużenie zajęła fotel lidera.

Wrocławianki zmierzą się więc z drużyną Tauronu MKS-u Dąbrowa Górnicza. Tauron w walce o drugą pozycję w Orlen Lidze wyprzedził ekipę BKS-u Aluprofu Bielsko-Biała oraz Atomu Trefla Sopot.

Rywalizacja rozpocznie się dwoma spotkaniami w Dąbrowie Górniczej. Później siatkarki przeniosą się do Wrocławia. Jeżeli po trzecim meczu rozegranym w stolicy Dolnego Śląska nadal nie poznamy zwycięzcy (gra toczy się do trzech wygranych), to czwarty pojedynek odbędzie się jeszcze we Wrocławiu, a ewentualny piąty ponownie w Dąbrowie Górniczej.

Wstępny terminarz:

16.03.2013: Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Impel Wrocław

17.03.2013: Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Impel Wrocław

23.03.2013: Impel Wrocław - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza

ewentualnie - 24.03.2013: Impel Wrocław - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza. Piąty mecz w Dąbrowie.