Przed meczami w play-off siatkarki Impelu zagrają w Pucharze Polski

Siatkarki Impelu Wrocław w pierwszej rundzie play-off zagrają z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza. Wcześniej w Pucharze Polski zmierzą się z Jedynką Aleksandrów Łódzki.
Impel Wrocław dzięki rozstrzygnięciom piątkowych i sobotnich spotkań wyprzedził dwoma punktami Pałac Bydgoszcz i zajął siódme miejsce. W ten sposób siatkarkom Tore Aleksandersena udało się uniknąć w pierwszej rundzie play-offów Muszyniankę, która w ostatnich tygodniach zdominowała rozgrywki i zasłużenie zajęła po rundzie zasadniczej fotel lidera.

Wrocławianki zmierzą się więc w ćwierćfinale z drużyną Tauronu MKS-u Dąbrowa Górnicza. Tauron w walce o drugą pozycję w Orlen Lidze wyprzedził ekipę BKS-u Aluprofu Bielsko-Biała oraz Atomu Trefla Sopot. W sezonie zasadniczym Impelowi ani razu nie udało się pokonać siatkarek Tauronu. W 7. kolejce dąbrowianki wygrały we Wrocławiu w gładkich trzech setach, a w 16. - 3:1. W żadnym z tych pojedynków drużynie z Dolnego Śląska nie udało się poważnie zagrozić faworyzowanej drużynie Tauronu.

Początek play-offów zaplanowano na marzec. Zawodniczki z Dolnego Śląska rywalizację o medale mistrzostw Polski rozpoczną dwoma spotkaniami w Dąbrowie Górniczej. Później siatkarki przeniosą się do Wrocławia. Jeżeli po trzecim meczu rozegranym już we Wrocławiu nadal nie poznamy zwycięzcy (gra toczy się do trzech wygranych), to czwarty pojedynek odbędzie się jeszcze we wrocławskiej hali Orbita, a ewentualny piąty ponownie w Dąbrowie Górniczej.

Zakończenie zmagań w sezonie zasadniczym nie oznacza wcale, że w najbliższych tygodniach siatkarki mają wolne. Impel już w najbliższą środę meczem wyjazdowym rozpoczyna walkę w 1/8 finału Pucharu Polski. Pierwszymi rywalkami wrocławianek jest drużyna Jedynka Aleksandrów Łódzki - lider I ligi.

Spotkanie rewanżowe zaplanowano na 18 lutego. Jeżeli klubowi z Wrocławia uda się odnieść zwycięstwo, w ćwierćfinale Impel zmierzy się z BKS-em Aluprofem Bielsko-Biała (27 lutego, 6 marca). Finał Pucharu Polski rozegrany zostanie 9-10 marca w Pile.

Terminarz meczów Impelu:

16.03.2013: Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Impel Wrocław

17.03.2013: Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Impel Wrocław

23.03.2013: Impel Wrocław - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza

24.03.2013: Impel Wrocław - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza

ewentualnie piąty mecz w Dąbrowie

Inne pary

Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna - KS Pałac Bydgoszcz

BKS Aluprof Bielsko-Biała - Budowlani Łódź

Atom Trefl Sopot - PTPS Piła

Mecze o miejsce 9.-10. (do czterech zwycięstw):

Siódemka Legionovia Legionowo - AZS Białystok