Siatkarki Impelu Wrocław wygrały pierwszy mecz w Pucharze Polski

Impel Wrocław pokonał w wyjazdowym spotkaniu 1/8 finału Pucharu Polski Jedynkę Aleksandrów Łódzki 3:1. Rewanż 18 lutego we wrocławskiej hali Orbita.
Siatkarki Impelu w starciu z zawodniczkami z Aleksandrowa Łódzkiego kłopoty miały tylko w secie otwarcia, który przegrały gładko do 15. Liderki I ligi przystąpiły do spotkania z faworyzowanym Impelem bez żadnej tremy. Udanie wykorzystały nieskuteczność wrocławianek i zasłużenie wygrały pierwszego seta.

Później na parkiecie stopniowo coraz bardziej zaczęły dominować doświadczone zawodniczki Impelu. Trener Tore Aleksandersen wpuścił na parkiet rezerwową w tym spotkaniu Katarzynę Konieczną, która zmieniła na pozycji Katarzynę Mroczkowską. Impel poprawił dyspozycję w polu serwisowym i zakończył mecz w czterech setach.

Rewanżowy pojedynek odbędzie się 18 lutego w hali Orbita. Jeśli wygrają wrocławianki, w ćwierćfinale spotkają się z drużyną BKS-u Aluprofu Bielsko-Biała (27 lutego oraz 6 marca). Finał Pucharu Polski rozegrany zostanie w Pile 9-10 marca.

Jedynka Aleksandrów Łódzki - Impel Wrocław 1:3 (25:15, 15:25, 22:25, 17:25)

Impel: Ognjenović, Mroczkowska, Wilson, Szkudlarek, Polak, Pyziołek i Medyńska (l)