Była siatkarka Impelu Wrocław odchodzi z włoskiego klubu: Teraz Francja, czy Portoryko?

PRZEGLĄD PRASY. Była siatkarka Impelu Wrocław Zuzanna Efimienko odchodzi z włoskiego klubu Imoco Volley Conegliano. Najprawdopodobniej była środkowa Impelu trafi do jednego z klubów ligi francuskiej, azerskiej lub portorykańskiej.
Była siatkarka Impelu Wrocław Zuzanna Efimienko rozwiązuje kontrakt z włoską drużyną Serie A1 - Imoco Volley Conegliano. Polska środkowa straciła miejsce w składzie po dwumiesięcznej kontuzji kostki. Ostatnimi czasy zawodniczka miała problem ze zmieszczeniem się nawet do meczowej dwunastki. Dodatkowo na jej pozycję pozyskano siatkarkę Modeny - Jenny Barazzę. 

- Dogadujemy się z klubem i jednocześnie szukamy dla Zuzy nowej drużyny. W grę wchodzą zespoły z ligi francuskiej, azerskiej lub portorykańskiej. W przypadku Portoryko dodatkowym utrudnieniem jest konieczność posiadania wizy - mówi na temat przyszłości 23-letniej zawodniczki jej agent Jakub Dolatana łamach "Przeglądu Sportowego" . - Zuza nie ma żalu do klubu. Chce się jednak nadal rozwijać, a siedzenie na trybunach temu nie służy - dodaje. Mierząca 197 centymetrów Zuzanna Efimienko we wrocławskim Impelu grała przez pięć ostatnich lat. Po ostatnim sezonie spełniła swoje marzenia gry za granicą i podpisała kontrakt z włoską drużyną Imoco Volley Conegliano. Siatkarka była również powołana m.in. do kadry narodowej na Grand Prix w 2011 roku przez ówczesnego trenera Jerzego Matlaka.