Ciężki mecz siatkarek Impelu: Z Budowlanymi Łódź wygrały dopiero w pięciu setach

Siatkarki Impelu Wrocław w sobotę rozpoczęły walkę z drużyną Budowlanych Łódź o miejsca 5.-8. w Orlen Lidze. Wrocławianki mecz wygrały, ale dopiero po pięciosetowym, trwającym ponad dwie godziny pojedynku.
W sobotę po raz trzeci w tym sezonie Impel Wrocław rozegrał z Budowlanymi Łódź pięciosetowe spotkanie. Ci, którzy liczyli na łatwe zwycięstwo Impelu, nie docenili rywalek. Te przeciwko faworyzowanym wrocławiankom od pierwszych minut meczu walczyły o każdy punkt.

Siatkarki prowadzone przez trenera Tore Aleksandersena ostatecznie wygrały przed własną publicznością zgodnie z oczekiwaniami, jednak zrobiły to dopiero po pięciosetowej batalii. Łodzianki grały ambitnie. Nie poddały się nawet wtedy, gdy w tie-breaku przegrywały 12:7, by ostatecznie ulec dopiero 15:13.

Po wrocławskiej stronie siatki najlepiej spisywała się pełniąca rolę kapitana zespołu amerykańska środkowa Makare Wilson. Zakończyła mecz z dorobkiem 21 punktów. O trzy mniej zapisała na swoim koncie przyjmująca Bogumiła Pyziołek. Katarzyna Konieczna zdobyła punktów 14, choć w trzeciej partii w ogóle nie pojawiła się na boisku. Dla łodzianek najlepiej punktowały Sylwia Pycia oraz Dorota Ściurka.

Teraz wrocławianki czeka wyjazd do Łodzi, gdzie już w najbliższą środę mogą przypieczętować awans do kolejnej fazy rozgrywek. Jeżeli wrocławskim zawodniczkom uda się po raz drugi z rzędu pokonać ekipę Budowlanych Łódź, to 20 kwietnia z drużyną PTPS-u Piła lub Pałacu Bydgoszcz, które rywalizują w drugiej parze, zagrają o piąte miejsce w tabeli na zakończenie sezonu.