Poznaliśmy termin meczu Impelu Wrocław z PTPS-em Piła

W walce o piąte miejsce w tabeli Orlen Ligi siatkarki Impelu Wrocław zmierzą się z PTPS-em Piła. Pierwszy mecz odbędzie się 22 kwietnia we wrocławskiej hali Orbita.
Nie 19 jak się wcześniej wydawało, a dopiero 22 kwietnia siatkarki Impelu Wrocław podejmą we wrocławskiej hali Orbita zespół PTPS-u Piła. Bilety na to spotkanie są już do nabycia w stacjonarnych punktach sprzedaży. Wejściówka na pojedynczy mecz to koszt 15 zł. Wstęp wolny ma młodzież w wieku szkolnym (podstawówka, gimnazjum) oraz średnich w grupach zorganizowanych z dorosłym opiekunem.

Rywalizacja wrocławianek z drużyną z Piły jest powtórką konfrontacji, jaka miała miejsce pomiędzy tymi drużynami przed rokiem. W poprzednim sezonie Impel spotkał się z PTPS-em dokładnie w tej samej części rozgrywek. Wówczas w walce o piąte miejsce lepsze okazały się wrocławskie siatkarki. Impel dość niespodziewanie przegrał pierwsze spotkanie we własnej hali, by dwa kolejne wyjazdowe rozegrane w Pile rozstrzygnąć już na swoją korzyść.

W tym sezonie wrocławianki już tak dobrze nie grały. Dwukrotnie uległy pilankom w gładkich trzech setach. Impel w konfrontacji z PTPS-em grał źle i w żadnym z tegorocznych pojedynków ani przez moment nie był bliski zwycięstwa. Szczególnie przykra okazała się porażka na własnym parkiecie, odniesiona na inaugurację sezonu. Początek pierwszego spotkania zaplanowano na godz. 18.00. Kolejne dwa mecze odbędą się 27 i 28 kwietnia w Pile.