Trzy siatkarki Impelu Wrocław powołane na pierwsze w tym roku zgrupowanie reprezentacji Polski

W czwartek Piotr Makowski, nowy szkoleniowiec żeńskiej reprezentacji siatkarek, ogłosił 32-osobowy skład tworzonej przez siebie reprezentacji. Powołanie otrzymały: przyjmująca Patrycja Polak, atakująca Katarzyna Konieczna oraz libero Dorota Medyńska.
Z całej trójki najbardziej doświadczona jest 28-letnia Katarzyna Konieczna. Urodzona w Złotowie siatkarka grała już w dorosłej reprezentacji, a w 2009 r. podczas Letniej Uniwersjady w Belgradzie razem z koleżankami wywalczyła brązowy medal. 22-letnia Patrycja Polak to z kolei reprezentantka naszego kraju we wszystkich kategoriach wiekowych. Pierwsze powołanie do narodowej drużyny otrzymała w 2010 r. Najmłodsza w tym gronie jest Dorota Medyńska, ale i ona za kadencji poprzedniego szkoleniowca Alojzego Świderka miała już okazję znaleźć się wśród najlepszych polskich siatkarek powołanych do reprezentacji.

Pierwsze zgrupowanie reprezentacji potrwa od 24 maja do 7 lipca w Szczyrku. Stawi się na nim 14 zawodniczek. Z Impelu trenować będzie jedynie Dorota Medyńska. Pozostałe zawodniczki to: Czyżnielewska, Durajczyk, Gajewska, Grejman, Kaliszuk, Łukasik, Łyszkiewicz, Medyńska, Raczyńska, Sikorska, Szymańska, Śliwińska, Wilk i Wójcik.

Trenera Makowskiego i budowaną przez niego drużynę czekają w tym roku dwie ważne imprezy: World Grand Prix i mistrzostwa Europy. Czy w którymś z tych turniejów zobaczymy siatkarki Impelu Wrocław?

32-osobowy skład reprezentacji Polski:

Rozgrywające: Izabela Bełcik, Joanna Wołosz, Milena Radecka, Dorota Wilk, Natalia Gajewska.

Przyjmujące: Anna Werblińska, Kinga Kasprzak, Ewelina Sieczka, Anna Grejman, Patrycja Polak, Karolina Kosek, Koleta Łyszkiewicz, Aleksandra Wójcik, Elżbieta Skowrońska, Justyna Raczyńska, Ewa Śliwińska.

Libero: Paulina Maj, Krystyna Strasz, Agata Durajczyk, Dorota Medyńska.

Atakujące: Katarzyna Skowrońska-Dolata, Katarzyna Konieczna, Joanna Kaczor, Zuzanna Czyżnielewska, Tamara Kaliszuk.

Środkowe: Maja Tokarska, Zuzanna Efimienko, Monika Martałek, Justyna Łukasik, Agnieszka Kąkolewska, Karolina Szymańska, Aleksandra Sikorska.