Impel Wrocław zbroi się przed nowym sezonem: Kolejne wzmocnienie wrocławian

Joanna Kaczor została nową siatkarką Impelu. Zawodniczka z dolnośląskim zespołem związała się dwuletnią umową. Jest wychowanką wrocławskiego klubu. Ostatni sezon spędziła w MKS-ie Dąbrowa Górnicza.
29-letnia Joanna Kaczor siatkarską karierę rozpoczynała we wrocławskim klubie. W 2005 roku przeniosła się do Stanów Zjednoczonych, grając w Idaho Twin Falls i SC Trojans. Po trzech latach wróciła do KS Gwardia Wrocław. Przez trzy lata reprezentowała barwy Muszynianki Muszyny, z którą dwukrotnie sięgała po mistrzostwo Polski. Jeden sezon spędziła również we włoskim River Volley Piacenza. Ostatni rok grała w MKS-ie Dąbrowa Górnicza. Siatkarka jest również wieloletnią reprezentantką kraju, w 2009 roku zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy.

- Kaczor swoje pierwsze kroki w siatkówce stawiała we Wrocławiu pod okiem trenera Jerzego Zachemby, natomiast od trzynastego roku życia, przez kolejne siedem lat, miałem przyjemność pracy z Asią i przeprowadzałem ją przez wszystkie szczeble siatkarskiego wtajemniczenia. Występowała w zespole, który jako pierwszy nosił nazwę Impel Gwardia Wrocław. W grupach młodzieżowych pod tym szyldem zdobywała medale mistrzostw Polski. Cieszyłem się, gdy zdobywała medale mistrzostw Polski w seniorskiej siatkówce i zawsze chciałem zobaczyć ją zdobywającą medal dla naszego "dorosłego" zespołu. O wartości sportowej tej zawodniczki nie muszę nikogo przekonywać. Bez wątpienia stanowi ona duże wzmocnienie w ataku naszej drużyny - komentuje transfer nowej zawodniczki Jacek Grabowski, prezes wrocławskiego klubu.

Tym samym Joanna Kaczor to szóstka nowa zawodniczka w ekipie Tore Aleksandersena. Wcześniej do wrocławskiej drużyny dołączyły już: Monika Martałek, Magdalena Gryka, Agnieszka Kąkolewska, Frauke Dirickx i Ewelina Sieczka.