Niemka Maren Brinker w Impelu Wrocław

Niemiecka przyjmująca Maren Brinker przechodzi do Impelu Wrocław. Reprezentantka Niemiec jest trzecią siatkarką, jaką w tym tygodniu zakontraktował wrocławski klub.
- Drużyna z Wrocławia zaoferowała mi najlepsze możliwości sportowego rozwoju - mówi Niemka. - Znam również trenera Tore Aleksandersena z ligi niemieckiej i cieszę się, że będziemy razem pracować. Wiele dobrego słyszałam o polskich kibicach, którzy należą do najlepszych na świecie. Pamiętam mistrzostwa Europy w 2009 roku w Polsce i niesamowitą atmosferę na trybunach - dodaje Brinker.

Maren Brinker grała m.in. w: Braunschweig, Leverkusen, Munster i Stuttgarcie. W roku 2011 trafiła do włoskiej Serie A, gdzie występowała w Scavolini Pesaro i Yamamay Busto Arsizio. Nowa zawodniczka Imeplu jest wielokrotną reprezentantką Niemiec. Zdobyła w 2009 r. zdobyła trzecie miejsce w Grand Prix, a dwa lata później wicemistrzostwo Europy. Jej największe sukcesy klubowe to Puchar Niemiec i Superpuchar Włoch. W minionym sezonie wywalczyła z włoskim Yamamay brązowy medal Ligi Mistrzyń i została wybrana najlepszą zagrywającą turnieju finałowego.

- Maren Brinker to wszechstronna i bardzo utytułowana zawodniczka. Dysponuje bardzo dobrym atakiem i zagrywką oraz grą w defensywie - wymienia zalety Niemki prezes Imeplu Jacek Grabowski - Doskonale wpisuje się w koncepcję nowego zespołu. Maren to zawodniczka od lat występująca w drużynie narodowej Niemiec. Wraz z podpisaniem kontraktu z Maren zamknięty został skład zespołu na sezon 2013/14 - zaznacza prezes.

W przyszłym sezonie w drużynie Impelu nie zobaczymy już Serbek Mai Ognjenović i Vesny Djurisić, Wioletty Szkudlarek, Mileny Rosner, Katarzyny Jaszewskiej oraz Marty Haładyn. Ostateczny skład Impelu kształtuje się zatem następująco: Katarzyna Konieczna, Dorota Medyńska, Katarzyna Mroczkowska, Patrycja Polak, Makare Wilson, Bogumiła Pyziołek, Monika Martałek, Magdalena Gryka, Agnieszka Kąkolewska, Frauke Dirickx, Ewelina Sieczka i Joanna Kaczor.