II Międzynarodowy Turniej Impel Cup. Wrocławskie siatkarki powalczą m.in. z mistrzyniami Niemiec

25 września we wrocławskiej Hali Orbita rozpocznie się II Międzynarodowy Turniej Impel Cup. Siatkarki Impelu o zwycięstwo powalczą z niemieckim Schweriner Sportclub, tureckim Galatasaray Daikin Istanbul i Muszynianką Fakro Muszyna.
Niemiecki Schweriner Sportclub to mistrz kraju oraz tegoroczny uczestnik Ligi Mistrzyń. W zespole ze Schwerina występują trzy reprezentantki Niemiec: Saskia Hippe, Anja Brandt i Jana-Franziska Poll, a także zawodniczki fińskiej kadry Laura Pihlajamäki i Pauliina Vilponen. Szkoleniowcem zespołu jest drugi trener reprezentacji Niemiec Felix Kozłowski.

Bardzo mocnym rywalem będzie również drużyna Galatasaray, która poprzedni sezon w tureckiej ekstraklasie zakończyła na trzeciej pozycji. W zespole występuje wiele gwiazd, m.in. mistrzyni świata, dwukrotna mistrzyni Europy i trzykrotna zwyciężczyni Ligi Mistrzyń Włoszka Eleonora Lo Bianco. Trenerem drużyny ze Stambułu jest Włoch Massimo Barbolini.

Ostatnimi rywalkami wrocławianek będą siatkarki Muszynianki Fakro Muszyna. W ekipie brązowych medalistek mistrzostw Polski występują m.in. dwukrotna mistrzyni Europy Aleksandra Jagieło i brązowa medalistka mistrzostw Europy Paulina Maj.

Turniej w stolicy Dolnego Śląska zawodniczki Impelu rozpoczną w środę 25 września od starcia z ligowym rywalem Muszynianką Fakro Muszyna. Spotkanie odbędzie się o godz. 18. Dwie godziny wcześniej o pierwsze zwycięstwo w turnieju powalczą Schweriner Sportclub i Galatasaray Daikin Istanbul. Dzień później Impel zmierzy się z niemieckim Schwerinerem, a zmagania w turnieju zakończy w piątek spotkaniem z Galatasaray. Mecze będą rozgrywane w Hali Orbita. Wstęp na spotkania będzie bezpłatny.

Dla drużyn Tore Aleksandersena wrocławski turniej będzie już drugim sprawdzianem przed startem nowego sezonu, bowiem w najbliższy piątek zawodniczki Impelu wystartują również w turnieju w Twardogórze. Tym razem ich rywalkami będą: niemiecki Rote Raben Vilsbiburg, belgijski Asterix Kildrecht oraz austriacki SVS Post Schwechat.

Terminarz turnieju Impelu Cup we Wrocławiu:

Środa 25.09.2013

Schweriner Sportclub - Galatasaray Daikin Istanbul (godz. 16)

Impel Wrocław - Muszynianka Fakro Muszyna (godz. 18)

Czwartek 26.09.2013

Galatasaray Daikin Istanbul - Muszynianka Fakro Muszyna (godz. 16)

Impel Wrocław - Schweriner Sportclub (godz. 18)

Piątek 27.09.2013

Schweriner Sportclub - Muszynianka Fakro Muszyna (godz. 15.30)

Impel Wrocław - Galatasaray Daikin Istanbul (godz. 18).