Jak na lidera przystało. Impel wygrywa szybko i wysoko

Trzecie, efektowne zwycięstwo w Orlen Lidze odniosły siatkarki Impelu Wrocław. Tym razem pokonały one u siebie Pałac Bydgoszcz 3:0 i pozostają liderem tabeli.
Takie wyniki lubimy. A tym polub nasz profil na FB

Bilans podopiecznych trenera Tore Aleksandersena w pierwszych trzech kolejkach sezonu jest niezwykle efektowny. Wrocławianki wygrały trzykrotnie po 3:0 i ani razu nie dały rywalkom ugrać więcej niż 20 punktów w secie. Podobnie było w sobotę, choć w meczu z Pałacem nie grała kapitan zespołu i podstawowa środkowa Maren Wilson. Zastąpiła ją doświadczona Katarzyna Mroczkowska, która sezon rozpoczynała na przyjęciu.

Z kolei na tej pozycji w podstawowej szóstce Impelu zadebiutowała Patrycja Polak. Tak naprawdę widać więc, że trener Aleksandersen dba o to, by wszystkie jego siatkarki były w optymalnej dyspozycji i dostawały szanse gry.

Samo spotkanie z Pałacem znów trwało dość krótko, czyli nieco ponad godzinę. Z zespołem skazywanym na spadek wrocławianki męczyły się tylko w II secie. Wówczas ekipa z Bydgoszczy prowadziła nawet 10:4, a mimo to przegrała do 19. W pozostałych partiach scenariusz był mniej więcej podobny. Gospodynie konsekwentnie budowały swoją przewagę, popełniały mniej błędów i ostatecznie zwyciężały wysoko, odpowiednio do 16 i 17. Na dziś wrocławianki są po prostu od bydgoszczanek znacznie silniejsze.

Impel zwycięstwem z Pałacem utrzymał pozycję lidera tabeli. Za tydzień wrocławianki pojadą do Legionowa, gdzie zmierzą się z tamtejszą Legionovią. Będzie to ostatni pojedynek z teoretycznie słabszym rywalem. Potem drużynę trenera Aleksandersena czeka maraton z czołowymi ekipami Orlen Ligi. To z nimi Impel ma w tym sezonie bić się o medale.

Impel Wrocław - Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:16; 25:19; 25:17)

Impel: Mroczkowska, Dirickx, Polak, Kąkolewska, Brinker, Kaczor oraz Medyńska (l), Konieczna, Gryka