Pierwsza porażka siatkarek Impelu Wrocław w sezonie

Po trzech efektownych wygranych z rzędu siatkarki Impelu Wrocław przegrały pierwszy mecz w sezonie. Wrocławianki uległy na wyjeździe Siódemce SK Bank Legionovia Legionowo 1:3.
Podopieczne Tore Aleksandersena zagrały słabo, zwłaszcza w porównaniu z ostatnimi spotkaniami, które wygrywały bez straty seta. Drużyna z Legionowa bardzo dobrze weszła spotkanie, wygrywając seta otwarcia 25:23. O ile pierwsza partia była w miarę wyrównana, o tyle druga toczyła się już pod absolutne dyktando gospodyń (25:16).

Punkty Joanny Kaczor oraz skuteczne bloki par Makare Wilson - Frauke Dirickx i Agnieszki Kąkolewskiej i Maren Brinker w końcówce trzeciego seta sprawiły, że Impeli zwyciężyły go 25:23. Wydawało się, że w kolejnej części "Impelki" pójdą za ciosem. Na pierwszą przerwę techniczną schodziły prowadząc 8:6. Później pojedynek toczył się punkt za punkt, a w końcówce więcej zimnej krwi zachowały miejscowe, które zwyciężyły tę część 26:24, a całe spotkanie 3:1.

W ekipie Legionovii nie do zatrzymania w ataku była Berenika Tomsia, która zdobyła 24 punkty i została MVP zawodów. Dobrze na przyjęciu radziła sobie Anna Rybaczewska. Dla Impelu najwięcej punktów zdobyły Joanna Kaczor i Agnieszka Kąkolewska - po 10.

Po porażce w Legionowie wrocławianki spadły na drugie miejsce w Orlen Lidze. Liderem jest Chemik Police, który ma taką samą ilość punktów, ale jedno spotkanie na koncie mniej.

W piątej kolejce drużyna ze stolicy Dolnego Śląska podejmie w hali Orbita mistrza Polski Atom Trefl Sopot. Spotkanie odbędzie się 3 listopada. Początek o godz. 14:45.

Siódemka SK Bank Legionovia Legionowo - Impel Wrocław 3:1 (25:23, 25:16, 23:25, 26:24)

Legionovia: Raonić 5, Rakic 16, Rybaczewska 9, Tomsia 24, Jóźwicka 3, Barfield 11, Saad (libero) oraz Bąk, Łukaszewska, Wójcik, Sołodkowicz.

Impel: Dirickx 5, Kaczor 10, Brinker 6, Pyziołek 4, Kąkolewska 10, Wilson 6, Medyńska (libero) oraz Mroczkowska 7, Konieczna 7, Sieczka 6, Gryka, Dozier.

MVP: Tomsia (Siódemka SK Bank Legionovia Legionowo)