Impel znów wygrywa! Teraz czas na walkę z hegemonem

Impel Wrocław wygrał na wyjeździe z drużyną BKS-u Aluprofu Bielsko-Biała 3:1 i powrócił na drugie miejsce w tabeli Orlen Ligi.
Wrocławianki w dziewięciu meczach ekstraklasy mają znakomity bilans ośmiu zwycięstw i jednej porażki. Ostatnie dwa spotkania z Tauronem Dąbrowa Górnicza i Muszynianką Muszyna podopieczne Tore Aleksandersena rozstrzygnęły w pięciu setach. Do pokonania ekipy z Bielska-Białej potrzebowały czterech, choć pojedynek również mógł się zakończyć tie-breakiem. Trzeci i czwarty set drużyna z Wrocławia wygrywała na przewagi 26:24 i 25:23. Najlepszą zawodniczką została rezerwowa początkowo Katarzyna Konieczna.

W pojedynkach z czołówką tabeli poprzedniego sezonu wrocławianki osiągnęły świetne wyniki i wygrały wszystkie cztery spotkania. Za tydzień, w meczu na szczycie, Impel zmierzy się u siebie z liderem tabeli Chemikiem Police. Beniaminek rozgrywek wyrasta na razie na hegemona, bo wszystkie spotkania wygrał za trzy punkty, a w całej lidze stracił tylko dwa sety. Jeśli jest jednak drużyna, które może go pokonać, to są nią właśnie wrocławianki. Początek meczu w niedzielę 1 grudnia o godz. 14.45 w Hali Orbita.

BKS Aluprof Bielsko-Biała - Impel Wrocław 1:3 (25:19, 13:25; 24:26; 23:25)

Impel: Dirickx, Kaczor, Kąkolewska, Wilson, Brinker, Sieczka oraz Medyńska (libero), Konieczna, Mroczkowska, Polak, Pyziołek