Wziąć rewanż za wpadkę. Impel gra z Legionovią

Dziś o godz. 18 Impel zagra u siebie z Siódemką SK Bank Legionovią Legionowo. Wrocławianki w tym spotkaniu będą chciały wziąć rewanż za niespodziewaną porażkę w pierwszej rundzie.
Wówczas Impel przegrał w Legionowie 1:3 i była to jedna z większych sensacji ligowych. W całym sezonie, bo przecież najpierw wrocławianki z kwitkiem odprawiały ekstraklasowych słabeuszy, a potem ogrywały ekipy z czołówki. Podopieczne trenera Tore Aleksandersena punkt urwały nawet liderowi Chemikowi Police, bez oczek pozostały więc jedynie po pojedynku właśnie z Legionovią. Teraz czas na rewanż.

Dla obu zespołów będzie to pierwsze ligowe spotkanie w roku 2014. Impel grał za to w turnieju towarzyskim w Krośnie. Wrocławianki pokonały tam po 3:2 odpowiednio BKS Aluprof Bielsko-Biała oraz Polski Cukier Muszynianką Fakro Muszyna i okazały się najlepsze w całych zmaganiach. Impel występował wówczas bez Katarzyny Mroczkowskiej i Belgijki Frauke Diricx, które ze swoimi reprezentacjami walczyły o awans do finałów mistrzostw świata. W tym pojedynku lepsza okazała się Dirickx i to ona wystąpi na kolejnym siatkarskim mundialu we Włoszech.

Podopieczne trenera Aleksandersena są wiceliderkami tabeli Orlen Ligi. Z dwunastu spotkań zwyciężyły dziewięć. Porażkę odniosły w meczach z drużynami z Polic, Piły i Legionowa. Zespół Legionovii znajduje się na ósmym miejscu w ligowej tabeli. Zwyciężył trzy spotkania z zespołami z Wrocławia, Łodzi i Bielska-Białej.

Początek meczu o godz. 18 w Hali Orbita.

Więcej o: