Na mistrzostwach świata Polaków we Wrocławiu obejrzysz za 150 zł

Od 150 zł do 400 zł mają kosztować bilety na mecze Polaków podczas siatkarskich mistrzostw świata, które we wrześniu odbędą się w Hali Stulecia. Wejściówki będzie można kupować tylko w pakiecie ze spotkaniami innych reprezentacji, a ich sprzedaż rozpocznie się 28 kwietnia.
- Mamy nadzieję, że to właśnie we Wrocławiu zacznie się droga naszej reprezentacji po medale oraz że całe miasto w okresie mistrzostw będzie żyło siatkówką - mówił w piątek podczas spotkania z dziennikarzami dyrektor techniczny turnieju Waldemar Kobienia.

Mistrzostwa świata w siatkówce mężczyzn potrwają we Wrocławiu od 31 sierpnia do 14 września. Nasze miasto będzie gościło dwie fazy turnieju. W pierwszej, w Hali Stulecia wystąpią Polacy, którzy rozegrają tu cztery spotkania grupy A: 2 września z Australią, 4 września z Wenezuelą, 6 września z Kamerunem oraz 7 września z Argentyną. W drugim etapie mistrzostw Wrocław w Katowicami ma być gospodarzem grupy F powstałej z połączenia grupy B i C. Oznacza to, że mogą u nas zagrać mistrzowie olimpijscy Rosjanie czy wicemistrzowie olimpijscy Brazylijczycy.

Już wiadomo, że na mistrzostwach świata pojemność Hali Stulecia wyniesie zaledwie 7 tys. widzów - najmniej spośród wszystkich miast gospodarzy. Biletów dla zwykłych kibiców będzie dostępnych jeszcze mniej, bo część z nich trafi do przedstawicieli sponsorów. Ile dokładnie, tego organizatorzy jeszcze nie policzyli.

Ceny wejściówek na mecze Polaków w Hali Stulecia wyniosą od 150 do 400 zł. Wszystko dlatego, że biało - czerwoni zawsze będą grali w sesji popołudniowo-wieczornej, kiedy planowane są dwa spotkania o 17.30 i 20. Kupując bilet na pojedynek gospodarzy, dostaniemy w pakiecie także wejściówkę na starcie wcześniejsze. Nie da się za to kupić pojedynczego biletu tylko na mecz naszej reprezentacji.

W przypadku innych drużyn będzie taniej niż w wypadku Polaków. Mecz przedpołudniowy w Hali Stulecia obejrzymy już za 20 zł. Bilety na pierwszą fazę turnieju we Wrocławiu kupimy od 28 kwietnia, a na drugą od 12 maja. Sprzedaż wejściówek będzie prowadzona przez portal Ticektpro.pl oraz w wybranych punktach.

- By mistrzostwa mogło u nas obejrzeć jak najwięcej widzów, pod Halą Stulecia utworzymy specjalną strefę kibica, w której będzie trwał siatkarski piknik. Ruszy ona już 30 sierpnia i liczymy, że pomieści ona 10 tys. widzów - zapowiadał Piotr Mazur, dyrektor biura sportu w urzędzie miasta.

Na mistrzostwa pod halą mają pojawić się także dwa nowe parkingi na 1000 pojazdów. Gdyby samochodów było jeszcze więcej, będą one mogły stawać także na Polach Marsowych. W kontekście turnieju i sprawnego dojazdu kibiców najważniejsze logistycznie jest terminowe zakończenie remontowanej obecnie ulicy Marie Curie-Skłodowskiej.

- Bardzo pilnujemy tego tematu. Ulica na czas mistrzostw będzie gotowa - zapewniał dyrektor Mazur.

Trudności komunikacyjne mogą za to wystąpić wcześniej. Od 16 do 18 maja we Wrocławiu odbędzie się bowiem turniej eliminacyjny do mistrzostw Europy 2015. W nim Polacy zmierzą się z zespołami Słowenii, Łotwy oraz z jedną ekipą z turnieju eliminacyjnego. - Dla nas będzie to swoisty sprawdzian przed mistrzostwami świata z tą różnicą, że wówczas ulicy Curie-Skłodowskiej będzie jeszcze w remoncie. Będzie więc nawet trudniej niż we wrześniu - opowiadał Piotr Mazur.

Przedstawiciele miasta i Polskiego Związku Piłki Siatkowej zapewniali w piątek, że intensywna promocja imprezy ruszy już w maju, w czerwcu we Wrocławiu zobaczymy główne trofeum mistrzostw, a w lipcu odbędzie się przeznaczone dla mieszkańców Wrocławskie Święto Siatkówki połączone z finałami Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Mistrzostwa świata w siatkówce rozpoczną się w Polsce 30 sierpnia od meczu Polska - Serbia na Stadionie Narodowym w Warszawie. To spotkanie z trybun będzie mogło obejrzeć rekordowe 62 tys. widzów. Finał 21 września w Katowicach. Rozpoczęcie sprzedaży biletów na spotkania półfinałowe i finałowe już w poniedziałek, także na portalu Ticketpro.pl.