Impel Wrocław blisko pierwszego wzmocnienia: Mistrzyni świata i Europy Lucia Bosetti

24-letnia przyjmująca reprezentacji Włoch Lucia Bosetti jest blisko podpisania kontraktu z drużyną tegorocznych wicemistrzyń Polski Impelem Wrocław.
Jesteśmy także na Facebooku! Wystarczy, że nas polubisz >>

W Orlen Lidze powoli rusza transferowa karuzela. Pewne gry w drużynie Impelu na kolejny sezon mogą być jedynie: Agnieszka Kąkolewska, Magdalena Gryka i Joanna Kaczor. Niemal na pewno umowę przedłuży też Katarzyna Mroczkowska. W czwartek wrocławski zespół opuściła natomiast przyjmująca Maren Brinker. Niemka podpisała kontrakt z włoską drużyną Serie A1 Promoball Vbf Montichiari.

Prawdopodobnie Impel znalazł już siatkarkę, która zastąpi reprezentantkę Niemiec. Będzie nią 24-letnia zawodniczka włoskiej drużyny River Volley Piacenza - Lucia Bosetti. Przyjmująca włoskiej reprezentacji ma już nawet uzgodnione warunki kontraktu i pozostało już tylko złożenie podpisu pod umową - podaje portal siatkowka24.com.

Lucia Bosetti mimo młodego wieku ma już na swoim koncie mnóstwo sukcesów zarówno klubowych, jak i reprezentacyjnych. Włoszka może nie tylko pochwalić się mistrzostwem świata i Europy zdobytym z kadrą narodową, ale i trzykrotnym tytułem mistrza Włoch i triumfem w Lidze Mistrzyń.

Co ciekawe, Bosetti pochodzi z wyjątkowo utalentowanej siatkarsko rodziny. Ojciec zawodniczki Giuseppe jest szkoleniowcem juniorskiej reprezentacji Włoch kobiet, a jej matka Franca wielokrotną reprezentantką kraju. Profesjonalnymi siatkarkami są również obie jej siostry - Caterina i Chiara.

Wrocław.sport.pl ćwierka także na Twitterze >>