Michał Kubiak doznał kontuzji we Wrocławiu. Co z MŚ?

Przyjmujący siatkarskiej reprezentacji Polski Michał Kubiak doznał urazu ręki podczas odnowy biologicznej we Wrocławiu. Na pewno wykluczy go on z części przygotowań do wrześniowych mistrzostw świata.
Kubiak był jednym z najlepszych polskich siatkarzy podczas turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw Europy 2015. W Hali Stulecia biało-czerwoni pewnie pokonali Łotwę, Macedonię i Słowenię. Po meczach siatkarze nie wyjechali z miasta, tylko nocowali w Hotelu Wrocław. W poniedziałek przeszli też odnowę biologiczną. To właśnie w jej trakcie kontuzji doznał przyjmujący. Według "Przeglądu Sportowego" zawodnik poślizgnął się przy basenie i złamał paliczki prawej dłoni.

Kubiak w godzinach popołudniowych został przewieziony do Łodzi na szczegółowe badania i konsultacje do głównego lekarza kadry narodowej, doktora Jana Sokala. Wieczorem podjęta zostanie decyzja o dalszym sposobie leczenia urazu.

- To bardzo przykra informacja. Mam nadzieję, że uraz okaże się na tyle niegroźny, i że Michał szybko wróci na boisko. Jest pod opieką znakomitych lekarzy i ze swej strony czynimy wszystko, by konsekwencje tego zdarzenia były dla niego jak najmniej dotkliwe - mówi Mirosław Przedpełski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. - Michał był w znakomitej dyspozycji sportowej i mentalnej. To dobry duch drużyny. Jest twardym człowiekiem i wierzę, że szybko wróci do formy, ale niczego nie będziemy przyspieszać. Najważniejsze jest zdrowie gracza. Poczekamy na ostateczną diagnozę, ale wierzę, że będzie dobrze.