Rozgrywająca Impelu Frauke Dirickx od nowego sezonu w drużynie mistrza Włoch

Kolejna zawodniczka opuszcza Impel Wrocław. Tym razem z drużyną wicemistrza Polski żegna się rozgrywająca Frauke Dirickx. Belgijka od nowego sezonu będzie reprezentowała barwy mistrza Włoch Rebecchi Lupa Piacenza.
Wrocław.sport.pl ćwierka także na Twitterze >>

Dla 34-latki to koniec trzyletniej gry w Polsce. W tym czasie Dirickx dwukrotnie sięgała po Puchar Polski z drużyną z MKS-u Dąbrowy Górniczej, a w ostatnim sezonie została wicemistrzynią kraju z zespołem Impelu Wrocław.

Transferu Dirickx co prawda wciąż oficjalnie nie potwierdził jeszcze włoski klub, ale Belgijka udzieliła już wywiadu włoskim mediom i przyznała w nim, że nowy sezon spędzi w zespole Rebecchi Lupa Piacenza. -Drużyna z Piacenzy złożyła mi bardzo dobrą ofertę, poza tym chciałam wrócić do gry we Włoszech. Wbrew temu co się mówi, klub nie ma problemów finansowych. Był jedynie kłopot z porozumieniem w miastem w sprawie hali. Otrzymałam od szefostwa zapewnienie, że wszelkie opłaty będą terminowe. Jestem zachwycona, bo dołączam do swoich rodaczek Lise van Hecke i Liesbet Vindevoghel, z którymi świetnie się znam. Cieszę się również na współpracę z trenerem Alessandro Chaippinim, który podobnie jak ja jest bardzo ambitny - mówi Dirickx dla sportpiacenza.it

Fraukie Dirickx to już czwarta siatkarka, która opuściła Impel. Z wrocławskim zespołem pożegnały się wcześniej Maren Brinker, Dorota Medyńska i Katarzyna Konieczna. Niemka została zawodniczką beniaminka włoskiej Serie A1 Promoball Vbf Montichiari. Medyńska przeniosła się do Budowlanych Łódź, a Konieczna od nowego sezonu będzie broniła barw MKS-u Dąbrowa Górnicza.

Jesteśmy także na Facebooku! Wystarczy, że nas polubisz >>