Impel Wrocław już trenuje. Wicemistrzynie wróciły

Siatkarskie wicemistrzynie Polski z Impelu Wrocław rozpoczęły treningi przed nowym sezonem. Do występów w Orlen Lidze i Lidze Mistrzyń mają przygotowywać się m.in. na zgrupowaniu we Włoszech.
Pierwszy raz siatkarki Impelu spotkały się we wtorek. Polskie zawodniczki miały okazję poznać nowe zagraniczne koleżanki, Chorwatkę Hanę Cuturę i rozgrywającą Denise Hanke. We Wrocławiu nie ma jeszcze Agnieszki Kąkolewskiej i Berit Kauffeldt, które grają dla swoich reprezentacji narodowych, oraz Miry Topić. Ona dostała o trenerów więcej wolnego z powodów osobistych.

- Jestem w pełni zrelaksowana po takiej długiej przerwie i gotowa do treningów. Chociaż takie wakacje jak moje są czasem trochę męczące. To nie zawsze jest urlop, w którym się tylko leży i relaksuje. Psychicznie jednak człowiek bardzo odpoczywa - mówi Katarzyna Mroczkowska, która kilka tygodni spędziła podróżując po Azji. Była m.in. na wyspie Bali oraz w Kambodży.

- Oczywiście mamy już dokładny plan przygotowań. Przede wszystkim będziemy trenować we Wrocławiu. Pierwszy etap to przede wszystkim treningi fizyczne - mówi trener Tore Aleksandersen, który na oficjalnej stronie internetowej klubu zdradził też, że drużyna wyjedzie również na zgrupowanie do Włoch.

Pierwszy mecz w Orlen Lidze Impel Wrocław zagra prawdopodobnie 4 października. Rywalem będzie Pałac Bydgoszcz.