Impel Wrocław pojedzie na obóz do Włoch: Będzie trenował z tamtejszym mistrzem kraju

Siatkarki Impelu Wrocław po pierwszej ligowej kolejce pojadą na zgrupowanie do Włoch, gdzie będą trenowały z tamtejszym mistrzem kraju - zespołem Piacenzy.
Wrocław.sport.pl ćwierka także na Twitterze >>

- Myśleliśmy, żeby jechać do Japonii, ale jednak pojedziemy do Włoch trenować z Piacenzą. Dopiero jednak po pierwszej ligowej kolejce, bo nasz drugi mecz - z Policami - zostanie przełożony na późniejszy termin. Mistrzynie Polski będą miały bowiem cztery zawodniczki na mistrzostwach świata - mówi szkoleniowiec Impelu Tore Aleksandersen.

Aktualnie podopieczne Tore Aleksandersena do nowego sezonu przygotowują się we Wrocławiu. Wkrótce będą miały za sobą dwa tygodnie treningów. - Na miejscu mamy wszystko, czego nam potrzeba - zaczynając od siłowni, a kończąc na wszelkim sprzęcie. Nie lubię dużo się przemieszczać podczas przygotowań, bo sezon jest długi i będziemy w trakcie sporo podróżować - wyjaśnia Aleksandersen.

12 listopada wrocławska drużyna rozpocznie rywalizację w Lidze Mistrzyń. Pierwsze spotkanie Impel rozegra na wyjeździe z Volero Zurych. Poza szwajcarskim zespołem drużyna Tore Aleksandersena w fazie grupowej będzie mierzyła się jeszcze z tureckim Eczacibasi Stambuł i rosyjską Omniczką Omsk. - Chcemy uzyskać w tych rozgrywkach jak najlepszy wynik. Mamy jednak ekstremalnie silną grupę, w której czekają nas trudne, ale też ważne dla nas mecze. Nie mamy ambicji wygrać w tym sezonie całego turnieju. Chcemy jednak podnosić swój poziom, grać dobrze, a jeśli tak będzie, to wierzę, że możemy pokonać każdego. Wtedy awansujemy z pewnością do kolejnej rundy. Chcemy się rozwijać krok po kroku - kończy norweski szkoleniowiec.

Ligowe rozgrywki Impel wznowi 4 października meczem u siebie z KS-em Pałac Bydgoszcz.