Startuje Orlen Liga: Siatkarki Impelu Wrocław mierzą w złoto!

Srebrny medal zobowiązuje, żeby w tym sezonie było jeszcze lepiej. Życzę wam mistrzostwa Polski - uśmiechał się do siatkarek Impelu Józef Biegaj, szef rady nadzorczej klubu.
Impel Wrocław w siedzibie Zachodniej Izby Gospodarczej zaprezentował nową drużynę na rozgrywki 2014/2015. Rozgrywki wyjątkowe, bo pierwsze w historii, w których zespół z Wrocławia wystąpi w Lidze Mistrzyń oraz będzie bronił srebra w lidze. W trakcie prezentacji temat przewodni był jeden: złote medale. - Uważam, że przy odrobinie szczęścia jesteśmy w stanie poprawić nasz rezultat. Mamy lepszą drużynę niż w poprzednim sezonie, z silniejszym atakiem, blokiem czy zagrywką - zapewniał trener Tore Aleksandersen.

Szef rady nadzorczej klubu i wiceprezes firmy Impel Józef Biegaj mówił: - Srebrny medal zobowiązuje do tego, żeby w tym sezonie było jeszcze lepiej. Życzę wam mistrzostwa Polski, ale się tym nie stresujcie - uśmiechał się biznesmen.

Dla Impelu ten sezon może być jednym z trudniejszych. Od początku 2013 roku drużyna trenera Aleksandersena niemal nieustannie robiła postęp. Teraz, by taki odnotować, musiałaby zdobyć mistrzostwo kraju. A to wymaga pokonania choćby Chemika Police, który jest równie mocny jak wtedy, gdy w zeszłym sezonie zdobywał złoto i deklasował konkurencje.

- W zeszłym sezonie graliśmy właściwie z marszu i to w pewnym momencie stanowiło ograniczenie. Osiągnęliśmy dobry rezultat, ale nie mogliśmy się już rozwijać. Teraz przez dwa miesiące wiele pracowaliśmy nad podstawami i organizacją gry. Wierzę, że to pozwoli nam być z meczu na mecz coraz lepszym. Najważniejsze spotkania czekają nas dopiero pod koniec sezonu - mówił Aleksandersen.

Kapitan zespołu Joanna Kaczor: - Wiary w sukces nam nie zabraknie, nadzieje mamy duże. A jak wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Impel w porównaniu z zeszłym sezonem bardzo się zmienił. Nowe są w nim rozgrywająca Denise Hanke, środkowe Anna Grejman, Berit Kauffeld, atakująca Anita Kwiatkowska, przyjmujące Mira Topić i Hana Cutura oraz libero Agata Sawicka.

Poza meczami w Orlen Lidze wrocławianki zagrają jeszcze w elitarnej Lidze Mistrzyń. Zagrają w niej w niezwykle mocnej grupie D z mistrzem Szwajcarii Volero Zurych, trzecią drużyną Rosji Omiczką Omks oraz brązowym medalistą tureckiej ekstraklasy Eczacibasi Stambuł. - Losowanie było dla nas słodko-gorzkie. Trafiliśmy do bardzo mocnej grupy, ze świetnymi rywalami. Te zespoły są dla nas kierunkowskazem, prezentują poziom, jaki i my kiedyś chcemy osiągnąć. Mam nadzieję, że sprawimy im problemy przynajmniej we Wrocławiu - zaznaczał Aleksandersen.

Pierwsze spotkanie w Orlen Lidze w niedzielę o godz. 17 z Pałacem Bydgoszcz. Początek rywalizacji w Lidze Mistrzyń w połowie listopada.