Orlen Liga: Wygrana siatkarek Impelu

Siatkarki Impelu Wrocław w kolejnym meczu Orlen Ligi wygrały na wyjeździe z Legionovią Legionowo 3:1.
W pierwszym secie siatkarki Impelu pewnie dominowały. Wrocławianki przede wszystkim bardzo dobrze spisywały się w bloku. Rywalki w dwóch pierwszych setach w tym elemencie gry zawodziły - nie zdobyły nawet jednego punktu. Impel skutecznie blokował 9 razy, a w całym spotkaniu aż 18 razy, a Legionovia zaledwie siedem.

W drugim secie początkowo lepiej prezentowała się Legionovia, która prowadziła już 14:11.

W tym fragmencie gry świetnie zaprezentowała się wrocławianka Katarzyna Mroczkowska i po kilku akcjach 16:14 prowadził Impel. Później miejscowe doprowadziły do remisu, ale końcówka należała do wrocławianek. W efekcie Impel wygrywał 2:0.

W trzecim secie po wyrównanej walce lepsza okazała się Legionovia. Czwarta część meczu była niezwykle zacięta. Jednak w końcówce skuteczniej zagrał Impel - objął prowadzenie 22:21, a później decydujące punkty zdobyła Kaczor, błąd serwisowy popełniła z kolei jedna z rywalek.

MVP spotkania została libero Impelu Agata Sawicka.

9 grudnia Impel w Lidze Mistrzyń podejmuje Omiczkę Omsk.

Legionovia - Impel 1:3 (18:25, 21:25, 25:22, 23:25)

Legionovia: Smarzek (18), Paszek (12), Wójcik A. (13), Thibeault (7), Alagierska (1), Bechis (3), Wysocka (libero) oraz Piątek (1), Chojnacka i Połeć (10).

Impel: Mroczkowska (10), Ptak (8), Kąkolewska (8), Gryka (4), Topic (15), Kaczor (22), Sawicka (libero) oraz Kwiatkowska, Cutura (1), Hanke i Kauffeldt.

MVP meczu: Agata Sawicka

Inne mecze : Muszynianka Muszyna - Tauron Dąbrowa 3:0, KSZO Ostrowiec - Pałac Bydgoszcz 3:0, Nafta Piła - Chemik Police 0:3, Aluprof Bielsko-Biała - Developres Rzeszów. w niedzielę o godz. 18.

W poniedziałek mecz Budowlani Łódź - Atom Trefl Sopot. Liderem tabeli jest Chemik Police, na drugim miejscu Muszynianka, a Impel zajmuje trzecie miejsce.