Siatkarska Liga Mistrzyń: Impel kontra Volero Zurich

W środę siatkarki Impelu Wrocław zagrają ostatni mecz w Lidze Mistrzyń. Rywalkami będzie drużyna Volero Zurych, mająca w swoim składzie gwiazdy siatkówki.
Debiutujące w Lidze Mistrzyń siatkarki Impelu zagrają w środę ostatni pojedynek w tych rozgrywkach. We wrocławskiej hali Orbita zmierza się ze szwajcarską drużyną Volero Zurych.

Impel trafił do trudnej grupy i niestety nie odegrał w niej żadnej roli. Wrocławianki przegrały wszystkie pięć spotkań, wygrywając w nich zaledwie dwa sety. W środowym pojedynku z Volero to rywalki będą zdecydowanymi faworytkami. W pierwszym meczu tych zespołów w Zurychu Volero pewnie wygrało 3:0.

Volero całkowicie zdominowało krajową rywalizację w szwajcarskiej lidze. W latach 2005-2014 dziewięciokrotnie zdobywało dublet - krajowy puchar oraz mistrzostwo. Tylko w 2009 roku Volero zakończyło sezon na trzecim miejscu.

Szwajcarki regularnie grają w europejskich pucharach. Największym ich sukcesem na arenie międzynarodowej było czwarte miejsce w Lidze Mistrzyń w sezonie 2006/2007. Volero w półfinale przegrało wtedy 2:3 z Dynamem Moskwa, a w spotkaniu o brąz uległo 0:3 Teneryfie.

Najważniejszym transferem przed tym sezonem był powrót Azerki Natalii Mammadowej. To jedna z najlepszych atakujących w Europie. 30-latka ostatni sezon spędziła w Omiczce Omsk, a w Volero grała już wcześniej.

Innym wzmocnieniem było pozyskanie 22-letniej Amerykanki Emily Hartong, która ostatnie cztery lata spędziła w akademickiej lidze USA na Hawajach. Przez ostatnie dwa sezony zdobyła tytuł "Big West Player" - najpierw jako środkowa, a potem jako przyjmująca.

Nową środkową szwajcarskiej ekipy została Rosjanka Anna Kupriyanova. Mierząca 191 cm siatkarka w 2009 roku została uznana najlepiej blokującą uniwersjady w Belgradzie. Na tej pozycji grają też Serbka Nadja Ninković i Kubanka Rachel Sanchez. Ważną postacią jest też Serbka Ana Antonijević, która ostatnio pięć razy z rzędu zdobywała mistrzostwo Francji z Cannes.

Mecz Impel - Volero w środę o godz. 19 w hali Orbita.1. Eczacibasi 51212:5
2. Volero51113:5
3. Omiczka578:10
4. Impel502:15