Siatkarska Orlen Liga: Impel Wrocław w play-off zagra z Aluprofem Bielsko-Biała

W ostatniej kolejce Orlen Ligi Impel Wrocław pokonał w Orbicie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0. W I rundzie play-off Impel zagra z Aluprofem Bielsko-Biała
Pierwszy mecz był bez historii, ale później rozgorzała zacięta walka. Rywalki, gdyby wygrały we Wrocławiu dwa sety, awansowałyby do finałowej ósemki play-off. Dlatego KSZO grało ofiarnie i szczególnie w trzecim secie miało szanse na wygraną. Przyjezdne prowadziły już 17:10, ale potem zaczęły popełniać proste błędy i Impel odrabiał straty, a w końcu wygrał seta do 24, a cały mecz 3:0.

Pierwszy mecz I rundy play-off Impel zagra 18 marca na wyjeździe w Bielsku. Wcześniej wrocławianki czeka konfrontacja z Aluprofem w Pucharze Polski - 7 marca na wyjeździe.

Impel Wrocław - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 (25:13, 25:22, 26:24)

Impel: Gryka 3, Kauffeldt 6, Topić 14, Cutura 16 (MVP), Kaczor 8, Kąkolewska 8, Sawicka (libero) oraz Kwiatkowska 6, Grejman 2 i Hagglund.

KSZO: Brojek 16, Ganszczyk 8, Wójcik 4, Kuligowska 5, Godfrey 3, Ścibisz (libero) oraz Grzelak i Stefańska.