Play-off w Orlen Lidze siatkarek: Impel zaczął od bolesnej porażki

Impel wyraźnie przegrał 0:3 pierwszy mecz w fazie play-off z Aluprofem Bielsko-Biała.
Jedynie pierwszy set był w miarę wyrównany. Miejscowe przejęły inicjatywę na początku i prowadziły. Siatkarki trenera Leszka Rusa na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:3, a po drugiej nawet 18:10. W tym momencie Impel zaczął odrabiać straty, doprowadzając do wyniku 19:17, ale Aluprof nie dał odebrać sobie wygranej w tym secie.

W drugim secie wyrównana walka trwała do wyniku 5:5. Później Aluprof zdobył aż osiem "oczek" z rzędu (13:5). Później udało się częściową przewagę zniwelować (14:9), ale końcówka seta należała już do bielszczanek. Skończyło się na 25:17.

W trzeciej odsłonie początek był wyrównany do remisu 6:6. Potem jednak Aluprof powiększał przewagę (16:12, 18:13). Obraz gry nie ulega zmianie i wrocławianki nie były w stanie odrobić straty. Impel przegrał tego seta 17:25, i cały mecz 0:3

Drugie spotkanie obu drużyn rozegrane zostanie w czwartek 26 marca w Orbicie o godz. 18. Gra się do dwóch wygranych. Ewentualny trzeci mecz w piątek o godz. 18.

BKS Aluprof Bielsko-Biała - Impel Wrocław 3:0 (25:22, 25:17, 25:17)

MVP: Aleksandra Trojan