Sensacja w siatkarskiej Orlen Lidze: Impel Wrocław na wyjeździe wygrał z Chemikiem Police!

Siatkarki Impelu Wrocław wygrały pierwszy pófinałowy mecz play-off z Chemikiem Police 3:2. To sukces wrocławianek, które zrobiły krok, aby zagrać w finale ORLEN Ligi.
Wykorzystać niemoc mistrza - taki cel stawiały sobie wrocławskie siatkarki przed pófinałowymi starciami z Chemikiem Police. Mistrzynie Polski z Polic miały ostatnio fatalną passę. Niespełna miesiąc temu niespodziewanie przegrały w Pucharze Polski z Atomem Trefl Sopot. A w zakończonym w ubiegły weekend turnieju Final Four Ligi Mistrzyń zawodniczki Giuseppe Cuccariniego nie ugrały nawet seta, zajmując w rywalizacji ostatnią, czwartą pozycję. W efekcie Chemik przed niedzielnym starcie z Impelem miał na koncie trzy kolejne porażki.

Dlatego Katarzyna Mroczkowska z Impelu zapewniała: - Bez walki się nie poddamy.

Chemik rzeczywiście grał nerwowo. Miejscowe popełniały proste błędy. Najważniejsze jednak, że zawodniczki Impel nie przejęły się wysoko przegraną pierwszą partią, w której uległy do 13. Znakomicie w obronie prezentowała się Agata Sawicka. Wrocławianki z minuty na minutę prezentowały się coraz lepiej. Przede wszystkim poprawiły skuteczność w ataku z kontry. Bardzo ważna była wygrana w drugim secie, po nerwowej końcówce siatkarki Impelu wygrały 25:23. A później w wielkim stylu zdominowały rywali i trzecia partię wygrały praktycznie bez walki. Zdezorientowane siatkarki Chemika pogubiły się i przegrały seta do 13. Było 2:1 dla Impelu.

Z kolei czwarty set był wyjątkowo nieudany w wykonaniu wrocławianek. Przegrały go łatwo do 13. O wszystkim decydował więc tie-break. Tym razem ponownie doskonale znów grała Sawicka. A skuteczne w kontrze były chorwackie przyjmujące Hana Cutura i Mira Topić. W efekcie Impel sprawił wielką niespodziankę i wygrał 15:10. A cały mecz 3:2. Półfinałowa rywalizacja toczy się do trzech wygranych. Drugi mecz w poniedziałek o godzinie 19 w Szczecinie.

Chemik - Impel 2:3 (25:13, 23:25, 13:25, 25:13, 10:15)

Chemik: Werblińska 9, Bednarek-Kasza 7, Glinka-Mogentale 16, Bjelica 21, Veljković 9, Ognjenović 6, Zenik (libero) oraz Krzos, Rabka 1, Kowalińska 2, Mróz 1 i Jagieło 1

Impel: Ptak 11, Kąkolewska 12, Cutura 17 (MVP), Gryka, Topić 11, Kaczor 10, Sawicka (libero) oraz Mroczkowska 1, Kwiatkowska, Grejman, Kauffeldt i Hagglund 2.