Chemik zrewanżował się Impelowi: Porażka wrocławianek w drugim półfinałowym meczu Orlen Ligi

Impel Wrocław przegrał z Chemikiem Police drugi wyjazdowy mecz półfinału Orlen Ligi 0:3. Wrocławianki zagrały o klasę gorzej niż w niedzielę - po dwóch meczach jest remis 1:1. Gra się do trzech zwycięstw.
Drugi mecz półfinałowy Orlen Ligi lepiej rozpoczął uskrzydlony niedzielnym zwycięstwem Impel. Policzanki miały problem z odczytaniem rozegrań Jenny Hagglund, które wykorzystywały Joanna Kaczor i Hana Cutura. Oba zespoły, świadome stawki spotkania, popełniały jednak proste błędy. Nerwy na wodzy jako pierwsze utrzymały miejscowe, które przy stanie 11:10 wyszły na prowadzenie i nie oddały go do końca pierwszego seta. Wrocławianki źle przyjmowały zagrywkę i nie radziły sobie w obronie. Najgroźniejsza po stronie czwartej drużyny Ligi Mistrzyń była Małgorzata Glinka-Mogentale, która na siedem ataków sześć zakończyła punktem. Zawodniczki Tore Aleksandersena przegrały tę partię do 21.

Drugi set od początku był już pokazem siły broniącego tytułu Chemika. Impel gubił się w kontratakach i nie miał pomysłu na przebicie się przez szczelny blok rywalek. Gry nie odmieniły ani mocne słowa Aleksandersena, ani zmiany, których dokonywał. Nieskuteczne wrocławianki sprawiały wrażenie ospałych i zmęczonych, czego nie można powiedzieć o siatkarkach z Polic. Tym grę w znacznym stopniu kreowała fenomenalnie przyjmująca Mariola Zenik. Drugiego seta bezradny Impel oddał do 13.

Wicemistrzynie Polski na chwilę przebudziły się jeszcze w trzecim secie. Po nieudanym ataku Any Bjelicy wyszły na prowadzenie, jednak po chwili znów musiały gonić wynik. Mimo upływu czasu Impel wciąż nie potrafił się skoncentrować, efektem czego były liczne błędy własne. Od stanu 6:6 policzanki konsekwentnie budowały przewagę i pewnie wygrały cały mecz 3:0. Chemik od pierwszej do ostatniej akcji grał o klasę lepiej i efektownie zrewanżował się za niedzielną porażkę.

Po dwóch meczach w Szczecinie w rywalizacji do trzech zwycięstw jest remis. Kolejne dwa spotkania półfinału Orlen Ligi odbędą się w hali Orbita. Początek pierwszego z nich w czwartek o godz. 19.

Chemik Police - Impel Wrocław 3:0 (25:21, 25:13, 25:18)

Chemik: Veljković, Bednarek-Kasza, Ognjenović, Glinka-Mogentale, Bjelica, Werblińska, Zenik (libero) oraz Krzos, Kowalińska

Impel: Ptak, Kąkolewska, Cutura, Topić, Hagglund, Kaczor, Sawicka (libero) oraz Gryka, Mroczkowska, Kwiatkowska, Grejman

MVP: Małgorzata Glinka-Mogentale