Kolejne wzmocnienie Impelu Wrocław: Czeska przyjmująca

Impel dokonał kolejnego transferu. Do wrocławskiej drużyny dołączyła czeska przyjmująca - Andrea Kossanyiova.
Znajdź nas na Facebooku | Ćwierkamy też na Twitterze


Kossanyiova ubiegły sezon spędziła w drużynie VK AGEL Prostejov. Polskim kibicom może być znana z meczów przeciwko Chemikowi Police, bowiem oba zespoły rywalizowały w Lidze Mistrzyń.

- Na pozycji przyjmującej chcemy postawić na zagraniczny zaciąg i połączenie młodości z doświadczonymi zawodniczkami. Dzisiaj ogłaszamy, że w naszym klubie zagra Andrea Kossanyiova. Jest to młoda i utalentowana zawodniczka z Czech. Za sobą ma regularne występy w rodzimej lidze, ale także w elitarnej Lidze Mistrzyń, w której grała m.in. przeciwko Chemikowi Police czy Rabicie Baku. Mimo młodego wieku była podstawową zawodniczką czeskiej drużyny - mówi prezes Impelu Wrocław Jacek Grabowski.

Nowa zawodniczka wrocławskiej drużyny aktualnie przygotowuje się z kadrą Czech do sezonu reprezentacyjnego.

- Granie w polskiej lidze to dla mnie ogromne wyróżnienie. Jest to bardzo silna liga. Podczas pobytu w Policach można było poczuć, że siatkówką się tutaj żyje. Czekam z niecierpliwością na pierwsze mecze i grę przy wspaniałym dopingu polskich fanów! - mówi Andrea Kossanyiova.

I dodaje: - Wrocławski klub buduje ciekawą drużynę na kolejny sezon i cieszę się, że będę jej częścią. Jestem jeszcze młodą siatkarką, a możliwość grania z Katarzyną Skowrońską-Dolatą to szansa na osiągnięcie kolejnego poziomu sportowego.

Powoli krystalizuje się zatem kadra Impelu na kolejny sezon. W drużynie na pewno zagrają: Magdalena Gryka, Katarzyna Skowrońska-Dolata, Monika Ptak, Agnieszka Kąkolewska, Agata Sawicka oraz zakontraktowana w środę Andrea Kossanyiova.