Siatkówka. Kolejny wielki hit transferowy Impelu. Jedna z najlepszych siatkarek świata zagra we Wrocławiu!

Gwiazda reprezentacji Stanów Zjednoczonych Kristin Hildebrand została nową zawodniczką Impelu Wrocław.
Znajdź nas na Facebook'u | Ćwierkamy też na Twitterze


Hildebrand to jedna z najlepszych siatkarek świata. Niespełna trzydziestoletnia zawodniczka w swoim dorobku ma wiele medali. W swojej karierze reprezentowała kluby z Rosji, Włoch, Azerbejdżanu czy Brazylii. Ostatni sezon spędziła w tureckim Fenerbahce Stambuł, z którym zdobyła mistrzostwo i puchar kraju.

- Z Impelem łączonych było bardzo wiele nazwisk zawodniczek światowego formatu. Taką udało nam się pozyskać i jesteśmy z tego bardzo zadowoleni. Kristin posiada bardzo dobre przyjęcie i świetny atak. Nie bez znaczenia jest też jej upartość na boisku - swoją postawą napędza drużynę do walki - komplementuje nową zawodniczkę prezes Impelu Jacek Grabowski.

Sama Hildebrand sprawia wrażenie zadowolonej z możliwości gry w Polsce: - Jestem szczęśliwa, że najbliższy sezon spędzę we Wrocławiu. Myślę, że każdy siatkarz i siatkarka marzy, by tu grać. Wiele dobrego usłyszałam o kibicach i organizacji, wiele można było zobaczyć podczas ostatnich mistrzostw świata. Teraz czas na wypróbowanie tego wszystkiego samemu. W dodatku klub zbudował naprawdę świetny zespół i mam nadzieję na medal w Orlen Lidze - mówi nowa zawodniczka wrocławskiego klubu.

Na nowy sezon Impel buduje niezwykle silną drużynę, która ma walczyć o mistrzostwo Polski i jak najlepszy wynik w Lidze Mistrzów. Dotychczas z wrocławskim zespołem związały się Katarzyna Skowrońska-Dolata, Milena Radecka, Carolina Costagrande, Agata Sawicka, Monika Ptak, Agnieszka Kąkolewska, Andrea Kossanyiova, Aleksandra Sikorska oraz Karolina Piśla. W Impelu pozostają Magdalena Gryka oraz Joanna Kaczor.