Nowa siatkarka Impelu Kristin Hildebrand: Nie mogę się doczekać przyjazdu do Wrocławia

- Jestem podekscytowana możliwością gry w Polsce. Jestem przekonana, że zagramy o jak najwyższe miejsce w mistrzostwach Polski i Lidze Mistrzyń - mówi nowa zawodniczka Impelu Wrocław reprezentantka USA Kristin Hildebrand.
Wrocławski klub zapowiada się na nową siłę Orlen Ligi. Impel dokonał przed nowym sezonem kilku spektakularnych transferów. Zespół z Dolnego Śląska zakontraktował m.in. Katarzynę Skowrońską-Dolatę, Milenę Radecką, Carolinę Costagrande, Agatę Sawicką i Andreę Kossanyiovą. W minionym tygodniu do drużyny dołączyła też jedna z najlepszych siatkarek świata - reprezentantka Stanów Zjednoczonych Kristin Hildebrand.

- Nie miałam okazji być ani w Polsce, ani we Wrocławiu. Ale słyszałam wiele dobrego i o kraju, i o mieście. Każdy, kto tylko mówi o Polsce, zaznacza, że jest to piękny kraj, i podkreśla, że Wrocław to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Dlatego tym bardziej nie mogę się doczekać przyjazdu do Wrocławia - przyznaje Hildebrand.

I dodaje: - Nigdy nie grałam w Polsce, więc trudno porównać mi tę ligę do innych, w których występowałam. Wiem, że jest tutaj kilka czołowych zespołów na wysokim, europejskim poziomie. Mam nadzieję w tym sezonie na ciekawe rozgrywki i dużo emocjonujących meczów.

Amerykanka przyznała, że z drużyny Impelu zna szkoleniowca wrocławianek Nicolę Negro. - Znam Nicolę Negro od kilku dobrych lat. Co prawda nigdy nie był moim trenerem, ale słyszałam same dobre rzeczy o nim - o jego rozległej wiedzy i warsztacie trenerskim. Uważam, że będzie bardzo dobrym liderem naszej drużyny w tym sezonie. Jestem przekonana, że zagramy o jak najwyższe miejsce w mistrzostwach Polski i Lidze Mistrzyń. Myślę, że nasz zespół jest naprawdę mocny, więc mamy wielkie szanse na odniesienie sukcesu w tych rozgrywkach - tłumaczyła Hildebrand.

Cała rozmowa z nową siatkarką na oficjalnej stronie wrocławskiego klubu.