Siatkarki Impelu Wrocław tylko tłem w hicie kolejki

Mecz na szczycie Orlen Ligi był popisem siatkarek Chemika Police, które w hicie ligi łatwo wygrały 3:0 z Impelem Wrocław.
Chemik i Impel po trzech kolejkach Orlen Ligi prowadziły w tabeli mając na koncie komplet zwycięstw. Oba zespoły bez problemów rozpoczęły też grupowe zmagania w Lidze Mistrzyń, wygrywając po 3:0.

Te wyniki jednak nie zaskakują, gdyż latem Chemik oraz Impel dokonały wielu spektakularnych wzmocnień. Chemik ściągnął z Włoch: Joannę Wołosz i Helenę Havelkovą; z Turcji przyszły Madelaynne Montano i Paola Pena, a z ligi polskiej Iza Bełcik i Paulina Maj-Erwardt. Karierę zakończyła Małgorzata Glinka-Mogentale, a Chemik jest jeszcze mocniejszy.

We Wrocławiu zmiany były podobne. Do polskiej ekstraklasy powróciły Milena Radecka czy Katarzyna Skowrońska-Dolata, z Chemika przyszła Agata Sawicka, a duży rozgłos zyskały transfery Andrei Kossaniowej, Lenki Durr, Kristin Hildebrand czy Caroliny Costagrande.

Jednak Impel nie pokazał siły w Policach. Po pierwszych wyrównanych piłkach pierwszego seta uwidoczniła się taka przewaga Chemika, że spotkanie zaczęło przypominać te z środy, gdy rozbity został mistrz Czech 3:0. Miejscowe świetnie ustawiały się w obronie i ich przewaga była wyraźna. Już w drugiej partii wrocławianki zaczęły popełniać proste błędy, bo bały się zbliżyć do siatki. Bardzo słabo grała Skowrońska, przeciętnie Costagrande, a na wyróżnienie zasłużyła jedynie niemiecka libero Lenka Durr. Po drugiej stronie - ciężko było kogoś szczególnie wyróżnić, bo każda z siatkarek Chemika była skuteczna w ataku i defensywie.

Jedynie trzeci set był ciekawy. Impel miał nawet setbola, ale wtedy Havelkova skutecznie dwa razy zaatakowała, a ostatni punkt Chemik zdobył po złym ataku Costagrande.

Chemik został samodzielnym liderem. Pokonał już dwóch najpoważniejszych przeciwników - Atom Sopot i Impel. W Polsce ciężko będzie znaleźć rywala, który go pokona. 

Chemik- Impel 3:0 (25:18, 25:16, 26:24)

Chemik: Bednarek-Kasza, Havelkova, Montano, Veljkovic, Werblińska, Wołosz - Zenik (libero) - Bełcik, Kowalińska

Impel: Costagrande, Hildebrand, Kąkolewska, Ptak, Radecka, Skowrońska-Dolata - Durr (libero) - Gryka, Kaczor, Kossanyiova, Piśla, Sikorska