Siatkarki Impelu dalej w grze o finał

Siatkarki Impelu Wrocław po dramatycznym meczu wygrały 3:2 z Atomem Treflem Sopot w pófinale play-off Orlen Ligi. O awansie do finału zadecyduje trzeci mecz w Sopocie.
W pófinałowej rywalizacji Impelu z Atomem Treflem wrocławianki przegrały pierwszy mecz w Sopocie i aby pozostać w grze musiały wygrać drugi mecz półfinałowy. Pojedynek we Wrocławiu był niezwykle dramatyczny i emocjonujący. Trwał prawie trzy godziny i wyzwolił to co najlepsze w siatkarkach obydwu drużyn.

Po czterech setach był remis 2:2 i o wszystkim decydował tie-break. Od początku przewaga należała do wrocławianek, które prowadziły, ale rywalki niwelowały straty. W końcówce Impel prowadził już 14:10 i miał kolejne piłki meczowe, ale w niewiarygodny sposób zawodniczki Atomu Trefla odwróciły losy meczu i doprowadziły do remisu 14:14. Wtedy dwie decydujące piłki zagrały siatkarki Impelu i wygrały tie-break 16:14, a cały mecz 3:2.

MVP spotkania została doskonale dysponowana Katarzyna Skowrońska - Dolata. Liderka wrocławskiej drużyny zdobyła 27 punktów, w tym 26 atakiem i jeden blokiem.

Teraz dojdzie do trzeciego, decydującego pojedynku, który zadecyduje o awansie do finały play-off. Pewna gry o złoto jest już drużyna Chemika Police. Trzeci mecz Impelu z Atomem Treflem odbędzie się w piątek o godzinie 18. w Ergo Arenie.