Sport.pl

Turniej Coca-Cola Cup: Triumf gimnazjum z Lubina

Drużyna z Gimnazjum Nr 3 z Lubina wygrała ogólnopolski turniej piłkarski Coca-Cola Cup. Zwycięski zespół współpracuje z Zagłębiem Lubin.
Turniej finałowy rozegrano w Sulejówku. Na obiekcie, na którym podczas UEFA EURO trenować będą nasi grupowi rywale Rosjanie, spotkało się 12 najlepszych drużyn w Polsce, 6 zespołów gimnazjalnych dziewcząt i 6 ekip chłopców

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco! >>

W finałowym meczu drużyna z Lubina prowadziła już 3:0 z uczniami Gimnazjum SMS Nr 3 z Poznania. Ale w drugiej połowie meczu karta się odwróciła. Młodzi Poznaniacy rzucili się do ataku i na kilka minut przed końcem przegrywali już tylko 2:3. Jednak ostateczny cios zadali zawodnicy z Lubina i wygrali 4:2.

Nagrodą dla zwycięskich drużyn były bilety na mecz ćwierćfinałowy UEFA EURO 2012, który odbędzie się 21 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Najlepszym strzelcem Finału Krajowego został Miłosz Nowicki z Gimnazjum SMS Nr 3 z Poznania (9 bramek). Wybrano także najlepszych bramkarzy. W tej klasyfikacji najlepszy był zawodnik zwycięzców z Lubina Kornel Koziarz

Finał Krajowy 14. edycji Coca-Cola Cup przeszedł do historii także z powodu niezwykłego wydarzenia, jakim było połączenie satelitarne z Robertem Lewandowskim, przebywającym na zgrupowaniu reprezentacji Polski w Lienz. Piłkarze, trenerzy i kibice na jego pojawienie się na dużym ekranie zareagowali gromkimi brawami i skandowaniem jego nazwiska. Z zainteresowaniem wysłuchali też kilkunastominutowej rozmowy, podczas której nasz najlepszy zawodnik opowiadał nie tylko o przygotowaniach do UEFA EURO 2012, ale także o swym udziale w turnieju Coca-Cola Cup przed kilkoma laty.

W Sulejówku podsumowano także tegoroczną edycję Akademii Futbolu, kierowaną przez doświadczonych szkoleniowców pod wodzą Marka Śledzia. Dziesięciu najlepszych zawodników otrzymało bilety na mecz otwarcia UEFA EURO 2012. Turniej Coca-Cola Cup 2012 był objęty honorowym patronatem przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Szkolny Związek Sportowy. Partnerem technicznym turnieju była firma adidas. Partnerem mediowym turnieju była telewizja TVN, radio Eska, dziennik Gazeta Wyborcza, portal sport.pl oraz magazyn BravoSport.

WYNIKI FINAŁÓW:

- kategoria dziewcząt

Gimnazjum Nr 5 Lublin - Gimnazjum Sportowe Nr 2 Gorzów Wielkopolski 0:5

- kategoria chłopców

Gimnazjum Nr 3 Lubin - Gimnazjum SMS Nr 3 Poznań 4:2

ZWYCIĘZCY AKADEMII FUTBOLU:

1. Przemysław Kucharski (Gimnazjum Oleśnica)

2. Damian Roszczyk (Gimnazjum Nr 3 Poznań)

3. Oktawian Skrzecz (Gimnazjum Nr 29 Gdańsk)

4. Daniel Miler (Gimnazjum Nr 2 Siedlce)

5. Jakub Kosior (Gimnazjum Nowogrodziec)

6. Jakub Łukowski (Gimnazjum Nr 10 Bydgoszcz)

7. Michał Kozik (Gimnazjum Nr 1 Skawina)

8. Adam Zawierucha (Gimnazjum Nr 10 Kielce)

9. Damian Osiak (Gimnazjum Nr 16 Lublin)

10. Kornel Koziarz (Gimnazjum Nr 3 Lubin) - bramkarz

Więcej o: