Zagłębie Lubin jedzie na zgrupowanie do Grodziska Wielkopolskiego

W czwartek Zagłębie Lubin pojedzie na pierwsze przedsezonowe zgrupowanie. Tradycyjnie na tym etapie przygotowań ?Miedziowi? będą trenować w Grodzisku Wielkopolskim.
- Dobrze, że praca wykonana w zimie przyniosła efekty i chłopcy mają tego świadomość. Nie ukrywamy, że właśnie tą drogą chcemy podążać, więc Grodzisk idealnie wpisuje się w tę koncepcję. Na miejscu są bardzo dobre warunki, odpowiednie jedzenie, doskonale przygotowane boiska. Ważne też, że pracują tam ludzie, którzy znają się na swojej robocie. Wiemy, czego możemy się po nich spodziewać - mówi trener Zagłębia Pavel Hapal.

Do Grodziska czeski szkoleniowiec zabierze 29 zawodników. W tym gronie znaleźli się m.in. zawodnicy powracający z wypożyczeń, jak Martins Ekweme, Adrian Błąd czy Deniss Rakels, a także Patryk Rachwał, który jeszcze kilka dni temu był blisko przenosin do Widzewa Łódź. W autokarze jadącym na zgrupowanie znajdzie się także miejsce dla dwójki piłkarzy, którzy w poprzednim sezonie grali w Młodej Ekstraklasie - Dawida Śliwińskiego i Szymona Sołtyńskiego.

- Szymon Sołtyński i Dawid Śliwiński to zawodnicy, którym przyglądaliśmy się przez kilka miesięcy, wyróżniali się w drużynie Młodej Ekstraklasy. Z kolei Adrian Błąd, Martins Ekwueme i Deniss Rakels dobrze radzili sobie w pierwszej lidze i warto ich sprawdzić w Grodzisku. Regularnie oglądaliśmy ich występy i chcemy, żeby z nami trenowali - mówi Hapal, który dodaje: - Chcemy by kadra pierwszej drużyny liczyła 25. piłkarzy. Obóz przygotowawczy rozwieje pewne wątpliwości. Liczymy bardzo na tych chłopaków, ale bierzemy pod uwagę, że ktoś może odnieść kontuzję. Dołączyło do nas ostatnio 6. zawodników i może oni pokażą, że należy się im miejsce w drużynie?

Kadra Zagłębia na zgrupowanie do Grodziska Wielkopolskiego:

Bramkarze: Konrad Forenc, Marek Kozioł, Damian Primel.

Obrońcy: Adam Banaś, Bartosz Rymaniak, Costa Nhamoinesu, Csaba Horvath, Sergio Reina, Pavel Vidanov, Dawid Śliwiński.

Pomocnicy: Łukasz Hanzel, Maciej Małkowski, Patryk Rachwał, David Abwo, Robert Jeż, Elton Lira, Jiri Bilek, Kamil Wilczek, Adrian Rakowski, Szymon Pawłowski, Ivan Hodur, Roman Sloboda, Szymon Sołtyński, Martins Ekwueme, Adrian Błąd.

Napastnicy: Arkadiusz Woźniak, Michal Papadopulos, Darvydas Sernas, Deniss Rakels