Polonia Warszawa staje na drodze KGHM Zagłębia Lubin w walce o ćwierćfinał Pucharu Polski.

Trener i piłkarze z Lubina zapowiadają, że żadnego odpuszczania Pucharu nie będzie, ale jest raczej mało prawdopodobne, by Zagłębie wystąpiło w takim składzie, jak w zremisowanym meczu z Legią.
Pod największym znakiem zapytania stoi występ Adama Banasia, który przeciwko Legii zagrał, ale na własną prośbę. Kontuzja łydki nadal nie jest do końca wyleczona. Sam zawodnik nie komentuje swego stanu zdrowia, ale wydaje się mało prawdopodobne, by Pavel Hapal ryzykował odnowienie kontuzji, zwłaszcza, że już w sobotę arcyważny ligowy mecz w Kielcach. - Już pokazaliśmy, że Puchar Polski traktujemy bardzo poważnie i na pewno w meczu z Polonią nic się nie zmieni - mówi jednak kapitan Zagłębia.

- W kadrze mamy 25 zawodników, jest kim grać, więc zmęczenie po meczu z Legią nie powinno mieć żadnego znaczenia - dodaje Szymon Pawłowski

Jest bardzo prawdopodobne, że Hapal oszczędzi właśnie Pawłowskiego i zagra za niego za pewne Abwo. Ale nie tylko prawoskrzydłowy gospodarzy może zacząć mecz na ławce, bądź w ogóle nie wziąć w nim udziału. Swoją szansę może dostać też Hanzel, który jest w stanie zastąpić zarówno Bilka jak i Jeża. Wreszcie Wilczek może zagrać za Małkowskiego.

Mecz zapowiada się jednak bardzo ciekawie, bo lubinianie ostatnio zasygnalizowali zwyżkę formy. Goście, którzy wespół z Widzewem Łódź bardzo pozytywnie zaskakują tej jesieni, będą za pewne chcieli potwierdzić dobrą ostatnio dyspozycję i także powalczą o awans. Nawet jeśli trener Stokowiec będzie rotował składem, to ma tylu niezłych zawodników w kleconym w ostatniej chwili zespole, że jego gra wcale nie musi stracić na wartości.

Mecz zostanie rozegrany w Lubinie. Początek o 18.30.