Zagłębie Lubin wygrało z Polonią Warszawa i jest w ćwierćfinale Pucharu Polski!

Sukces Zagłębia - ekipa trenera Pavla Hapala zwyciężyła 2:1 Polonie i zagra w ćwierćfinale Pucharu Polski. Gola w kolejnym z rzędu meczu strzelił Michal Papadopulos
Polonia po raz drugi musiała przyjechać na Dolny Śląsk w tej edycji Pucharu Polski. Wspomnienia z pierwszej wizyty miała jak najlepsze, bo w sierpniu wyeliminowała legnicką Miedź. Tym razem rywal był znacznie trudniejszy. Zagłębie od początku przejęło inicjatywę i do 15 minuty wyraźnie przeważało. Kończyło się jednak na dośrodkowaniach w pole karne młodego Dominika Budzyńskiego. Potem z boiska zaczęło wiać nudą, bo goście odcięli od piłki skrzydłowych Zagłębia i akcje gospodarze przestały być groźne. Do 42 minuty, bo wtedy kapitalnym krosem z własnej połowy popisał się Pawłowski. Piłka trafiła do Papdopulosa a ten w drugim z rzędu meczu zdobył gola.

W doliczonym czasie gry fatalnie zachował się Lira, którego strata skończyła się golem Wszołka.

Zagłębie nie załamało się stratą gola. Od początku drugiej połowy znowu zaatakowało. W 52 minucie obrona Polonii popełniła jeszcze większy błąd, niż defensywa Zagłębia w końcówce pierwszej połowy. Najpierw skompromitował się bramkarz Budzyński a po chwili Gołębiewski, którzy gubili piłkę przed własną bramka. W zamieszaniu najwięcej zimnej krwi wykazał Aleksandar Tunchev i choć uderzył nieczysto i nerwowo to zdołał zmieścić piłkę w prawym górnym rogu bramki Budzyńskiego. Od tego momentu mecz stał się emocjonujący. Polonia atakowała, Zagłębie groźnie kontrowało. Dwiema świetnymi interwencjami popisał się Gliwa. Swoje szanse mieli też lubinianie. W 85 min. Cani po błędzie defensywy gospodarzy znalazł się w sytuacji sam na sam z Gliwą, ale zawahał się i obrońcy gospodarzy zdołali zażegnać niebezpieczeństwo. Chwilę później Pawłowski odrobinę spóźnił się z lobem i Budzyński zdołał wrócić do bramki i obronić strzał skrzydłowego Zagłębia.

Mimo szturmu w ostatnich minutach Polonii nie udało się wyrównać i Zagłębie jest w ćwierćfinale Pucharu Polski!

KGHM Zagłębie Lubin - Polonia Warszawa 2:1 (1:1)

1:0 Papadopulos (41), 1:1 Wszołek (45), 2:1 Tunchev (52)

Zagłębie: Gliwa - Vidanov, Banaś, Tunchev, Nhamoinesu - Pawłoski (90. Woźniak), Bilek Ż, Jeż (90. Rakowski), Wilczek, Lira (69. Abwo) - Papadopulos.

Polonia: Budzyński - Torres Ż (70. Brzyski), Kokoszka Ż, Injac, Cotra - Pazio Ż, Yahia, Piątek, Gołębiewski - Cani.