Pavel Hapal po wygranej w Pucharze Polski: Ograliśmy dotychczasową rewelację ligi

Trener Zagłębia Pavel Hapal był zadowolony po wygranej z Polonią Warszawa 2:1 i awansie do ćwierćfinału piłkarskiego Pucharu Polski. - Ograliśmy w końcu dotychczasową rewelację kilku kolejek ligowych - mówił czeski szkoleniowiec lubinian.
Zagłębie wygrało z Polonią po golach Michala Papadopulosa oraz Aleksandra Tunczewa i tym samym przeszło do kolejnej fazy rozgrywek. Dla lubinian był to kolejne niezłe spotkanie, po sobotnim remisie z Legią Warszawa 2:2. - Naszym celem było dzisiaj awansować, bo od meczu z Legią minęło niewiele czasu i trochę obawiałem się o dyspozycję zawodników. Ich podejście było jednak bardzo dobre, dali z siebie maksimum. Wiem, że mecz był nerwowy do końca, ale w końcu graliśmy z drużyną, która jest rewelacją tych pierwszych kolejek, wygląda bardzo dobrze, wygrywa i jest na górze tabeli. Może dziś nie występowali wszyscy jej najlepsi zawodnicy, ale i tak było to trudne spotkanie, które wygraliśmy - mówił trener Zagłębia Pavel Hapal.

Szkoleniowiec lubinian pytany o błąd Eltona Liry popełniony przy golu dla Polonii odpowiedział. - Może on zrobił błąd, ale proszę go nie krytykować. To jest zawodnik, który w zeszłym sezonie uratował nas w bardzo ważnym spotkaniu z Cracovią. Strzelił wówczas gola. a my po tym pojedynku odbiliśmy się od dna i złapaliśmy wiatr w żagle. Naprawdę jestem zadowolony ze wszystkich swoich piłkarzy, bo nie dzielę graczy na rezerwowych i podstawowych. Mam ich 25, wszyscy są ważni - podkreślił Pavel Hapal.

Mecze 1/4 finału piłkarskiego Pucharu Polski, Zagłębie rozegra już w przyszłym roku.