Jiri Bilek: Mecz z Podbeskidziem może być trudniejszy niż ten ze Śląskiem

Czeski pomocnik Zagłębia Jiri Bilek twierdzi, że Miedziowych czeka trudny mecz z Podbeskidziem.
W sobotę Zagłębie zagra na własnym stadionie z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Przed meczem dla strony internetowej klubu wypowiedział się pomocnik Jiri Bilek

Bilek mówił o...

O planach na Podbeskidzie

Ten mecz jest dla nas bardzo ważny. Interesują nas tylko trzy punkty, bo bardzo ich potrzebujemy i zrobimy wszystko, żeby ten cel zrealizować. Podbeskidzie będzie broniło się całą drużyną. Dlatego to może być trudniejszy pojedynek niż ten ze Śląskiem, więc musimy wykorzystać swoje okazje. Najlepszy scenariusz dla Zagłębia, to szybko strzelona bramka.

O Ireneuszu Jeleniu

Wiem, że to dobry zawodnik, grał w reprezentacji i w lidze francuskiej. Jest to bardzo szybki napastnik, pożyteczny zawodnik, musimy na niego uważać. Rywale bez wątpienia nastawią się na szybkie kontrataki i będą szukali długich piłek na swojego napastnika, licząc, że wyprzedzi naszych obrońców. Nasi defensorzy muszą być skoncentrowani, wierzę, że sobie z nim poradzą.

O taktyce

Musimy szybko strzelić bramkę, wtedy powinniśmy wygrać. Trzeba będzie jednak walczyć przez całe spotkanie. Myślę, że w meczu z Lechem walczyliśmy i wyglądaliśmy na niezłą drużynę, a w spotkaniu ze Śląskiem to potwierdziliśmy, tyle że byliśmy już skuteczniejsi. Potrzebujemy kolejnych zwycięstw!