Sport.pl

Zagłębie Lubin nie potrafi grać z Wisłą: Nie wygrali z nimi od siedmiu lat!

Zagłębie Lubin nie przegrało czterech kolejnych meczów w lidze. Ale z Wisłą Kraków lubinianie nie wygrali od siedmiu lat!
W ostatnich meczach miedziowi złapali odpowiedni rytm, podopieczni Pavla Hapala regularnie punktują, 3 zwycięstwa i 1 remis w czterech ostatnich spotkaniach to doskonały wynik. Zagłębie kolejno wygrało 2:0 w Zabrzu z Górnikiem, pokonało 1:0 u siebie Bełchatów, również 1:0 wygrało z Polonią w Warszawie i zremisowało 2:2 z Lechią w Gdańsku. Dzięki tym 10 punktom lubinianie odskoczyli od dolnej części tabeli, a przede wszystkim dość daleko uciekli drużynom bezpośrednio zagrożonym spadkiem. Jeśli Zagłębie wygra z Wisłą, to przeskoczy rywali w tabeli.

Takiej passy jak Zagłębie w tym sezonie "Biała Gwiazda" nie miała. Piłkarze miedziowych zbierają dobre recenzje za swoje występy, Szymon Pawłowski i Bartosz Rymaniak otrzymali nawet powołania do reprezentacji Polski prowadzonej przez Waldemara Fornalika na towarzyski mecz z Macedonią.

Widać, że w końcówce rundy lubinianom nie brakuje sił. To ważne przed takim pojedynkiem, miedziowi zagrają z drużyną, z którą w ostatnich sezonach idzie im wyjątkowo źle. Na zwycięstwo z Wisłą kibice i piłkarze Zagłębia czekają już 7 lat!

Więcej o: