Sport.pl

Sergio Reina: Szymon Pawłowski może być najlepszym piłkarzem w Polsce

Na początku grudnia Zagłębie Lubin rozwiązało umowę z Sergio Reiną. Kolumbijczyk przegrywał ostatnio walkę o miejsce w składzie i dlatego zdecydowano się zakończyć współpracę z tym piłkarzem. Parę dni temu wyjechał do swojej ojczyzny, jak przekonuje z samymi dobrymi wspomnieniami. - Jeśli dostanę szansę powrotu do gry w Polsce, na pewno z niej skorzystam. Polubiłem ten kraj - przekonuje były obrońca ?Miedziowych?.
Reina do Zagłębia trafił trzy lata temu, w tym czasie rozegrał dla niego blisko 50 spotkań w ekstraklasie. - Przyjechałem tylko na trzy dni, to był 2009 rok, mniej więcej właśnie ten okres. Było fajne choć zimno. To był dla mnie zupełnie nowy świat, byłem niesamowicie podekscytowany - wspomina Kolumbijczyk w rozmowie z oficjalną internetową stroną Zagłębia.

- Pierwsze pół roku w Zagłębiu było bardzo dobrym czasem. Przyszedłem w trudnym dla klubu czasie, ale szybko z tej sytuacji wychodziliśmy. Pamiętam, że w drugiej rundzie byliśmy już drugim zespołem. Świetny czas, jeśli mnie pamięć nie myli, przegraliśmy wtedy tylko jeden mecz. Ale jeśli chodzi o moje przygotowanie i formę, to pierwsze półrocze 2011 roku, za trenera Urbana. Wtedy czułem się najlepiej, najsilniej - kontynuuje.

Sergio Reina wśród najlepszych piłkarzy, z jakimi występował w Zagłębiu wymienił m.in. Mateusza Bartczaka, Costę Nhamoinesu i Szymona Pawłowskiego. Szczególnie komplementował tego ostatniego. - On jest lepszy za każdym razem. Ma świetną kondycję, ale chyba nie uświadamia sobie swoich wszystkich atutów. Jeśli Szymon zda sobie sprawę z tego, jak dobry jest, z tego co ma i co może pokazać, będzie najlepszym zawodnikiem nie tylko w Zagłębiu, ale i w całej Polsce. Mam taką nadzieję, bo to fajny facet. Na dodatek jest w optymalnym wieku.

27-letni defensor przyznał, że na razie nie ma jeszcze sprecyzowanych planów na przyszłość, choć nie ukrywa, że pojawiły się już pierwsze sygnały od zainteresowanych klubów. - Mam możliwość powrotu do mojego kraju, grania na swoim kontynencie, ale też wyjazdu do Stanów Zjednoczonych. Najważniejsze, że telefon dzwoni. Jest parę osób, które są zainteresowane moją osobą. W ciągu najbliższych kilku dni, tygodni wszystko powinno się wyjaśnić. Teraz chcę jechać do domu, trochę wypocząć, pomyśleć - zapowiada.

Więcej o:
Komentarze (1)
Sergio Reina: Szymon Pawłowski może być najlepszym piłkarzem w Polsce
Zaloguj się
  • henry1414

    0

    Mnie się chyba najbardziej podobał występ Pawłowskiego przeciwko krakowskiej Wiśle. Jeśli nie pamiętacie co wtedy wyczyniał z obrońcami "Białej Gwiazdy", to rzućcie okiem na ten filmik: www.zeszlami.pl/pokaz/1629/wisla-osiagnela-dno.html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX