Ranking maskotek: Znów wygrywa Krecik. Orzeł Ślązak: "Przypomina wronę"

Maskotka Zagłębia Lubin, czyli popularny Krecik zwyciężył w rankingu portalu 2x45.com na najlepszą maskotkę piłkarskiej ekstraklasy. Orzeł Ślązak dziennikarzom serwisu przypomina zaś bardziej wronę.
W zestawieniu portalu 2x45.com oceniono maskotki związane z 14 klubami polskiej ekstraklasy. Swoich symboli nie mają bowiem ani Legia Warszawa ani Korona Kielce.

W rankingu wygrał Krecik, czyli maskotka Zagłębia Lubin. Dziennikarze portalu napisali o nim: "Przesympatyczny! Z sylwetki podobny do Reksia, zresztą również zadebiutował w tym roku. Przez okulary na nosie wygląda nieporadnie, ale bardzo sympatycznie. Do tego na czubku ma włosy pomalowane w klubowe barwy i miedziany nos. Z pewnością każdy, kto go mija, nie może powstrzymać się od śmiechu. Szczególnie dzieciaki, a oto przecież chodzi, bo przecież maskotek nie robi się dla fanatyków z młyna."

Mniej uznania zyskał Orzeł Ślązak - maskotka piłkarskich mistrzów Polski. Ten zajął bowiem przedostatnie 13 miejsce. Według dziennikarzy wrocławski orzeł "jest najbrzydszy spośród tych, które latają po ekstraklasowych boiskach, a poza tym bardziej przypomina wronę i trochę odstrasza.