Sport.pl

Przedłuża się powrót do gry słowackiego obrońcy Zagłębia Lubin po kontuzji ręki

Csaba Horvath odbył wczoraj w Czechach konsultację medyczną u lekarza, który operował jego kontuzjowaną rękę. Słowacki defensor wróci do treningów z drużyną najwcześniej za dwa tygodnie.
Lekarz, który opiekuje się Horvathem przyznał, że rehabilitacja przynosi oczekiwane efekty i zwiększył zakres ćwiczeń, które piłkarz może wykonywać. Za dwa tygodnie obrońca wyjedzie na kolejną konsultację medyczną i być może wróci do pełnych treningów z drużyną.

- Lekarz przyznał, że wszystko zmierza w dobrym kierunku. Zezwolił na większe obciążenia ręki, mogę się już na niej podnosić. Wygląda na to, że niebawem wrócę do treningów z drużyną i będę mógł wykonywać wszystkie ćwiczenia - przyznaje Csaba Horvath.

Słowak od kilkunastu dni trenuje już z drużyną, ale opuszcza zajęcia, które wymagają kontaktu z rywalem. Realizuje także dodatkowy program ćwiczeń pod okiem fizjoterapeuty Dariusza Puchalskiego.

Horvath w pierwszym meczu sezonu przeciwko Pogoni doznał poważnej kontuzji, która wyłączyła go z gry na pół roku. Po jednym z powietrznych pojedynków 30-letni obrońca upadł tak niefortunnie na rękę, że złamał ją w łokciu. Prosto z boiska piłkarz został przewieziony do szpitala, gdzie przeszedł operację.

Więcej o: