W Zagłębiu Lubin nie zdobył bramki przez pół roku: W Turcji strzela na zawołanie [WIDEO]

Napastnik Zagłębia Darvydas Sernas staje się gwiazdą tureckiego Gaziantepsporu. Zawodnik w miniony weekend strzelił dwie bramki w wygranym meczu przeciwko Orduspor 3:2. Litwin jest drugim najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole po Turku Cenkiem Tosunem.
Litewski piłkarz opuszczał Zagłębie, będąc w beznadziejnej formie strzeleckiej. Ostatnie ligowe trafienie w barwach "Miedziowych" zanotował w maju zeszłego roku. W obecnym sezonie zdobył tylko jedną bramkę: w sierpniu w Pucharze Polski z drugoligową Wisłą Płock.

Niemoc Sernasa w Polsce

Od tamtego czasu jeden z najlepiej zarabiających zawodników w ekstraklasie rozczarowywał nieskutecznością. W obecnych rozgrywkach tylko dwukrotnie rozpoczynał mecz w wyjściowej jedenastce Zagłębia. Trener Pavel Hapal częściej wprowadzał Litwina pod koniec meczów.

Dlatego, gdy zimą nadarzyła się okazja, aby wypożyczyć Sernasa, Zagłębie bez wahania oddało go do broniącego się przed spadkiem Gaziantepsporu. Co ciekawe, w Turcji Litwin potrzebował tylko dwóch meczów, aby znów zacząć trafiać do siatki rywali.

W Turcji strzela na zawołanie

Napastnik premierową bramkę w tureckiej ekstraklasie zaliczył w meczu z gigantem tamtejszej piłki Fenerbahce. Gol Sernasa jednak nie wystarczył, aby pokonać podopiecznych Aykura Kocomana i ostatecznie "Sokoły" przegrały 1:2 z 18-krotnym mistrzem Turcji.

Później piłkarz Zagłębia trafiał jeszcze dwukrotnie w wygranych 2:1 meczach z: Bursasporem i Kasimpasą. W pojedynku z tym ostatnim 28-letni napastnik dał zwycięstwo swojemu zespołowi fantastyczną bramką w 81. min spotkania.

Sernas gwiazdą

Wczoraj zawodnicy Gaziantepsporu rozgrywali ważny wyjazdowy mecz z drużyną Orduspor, z którą bezpośrednio rywalizują w walce o utrzymanie w Super Lig. Drużyna Sernasa już w 14. minucie meczu objęła prowadzenie po bramce Bośniaka Harisa Medunjanina. Kilkanaście minut później wyrównał z rzutu karnego Rumun Stancu.

W 71. min meczu, wykorzystując złą interwencję rywali, na listę strzelców wpisał się Darvydas Sernas. Podopieczni Bulenta Uyguna cieszyli się z prowadzenia tylko dwie minuty. Wyrównującą bramkę dla Ordusporu zanotował Francuz Atila Turan. Gaziantepspor odpowiedział dwie minuty później. Do rzutu wolnego podyktowanego tuż przed polem karnym podszedł litewski napastnik i fenomenalnym strzałem pokonał Słoweńca Saso Fornezziego. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem "Sokołów" 3:2.

Utrzymać się w lidze

Tym samym Darvydas Sernas z dorobkiem pięciu trafień stał się drugim najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole Gaziantepsporu, rozgrywając dotychczas tylko dziewięć spotkań w ekipie Bulenta Uyguna. Pierwszy w klasyfikacji strzelców w drużynie jest Turek z niemieckim paszportem Cenk Tosun, który w 24 meczach zdobył sześć bramek.

Gaziantepspor zajmuje aktualnie 12. miejsce w tabeli, gromadząc tylko o trzy punkty więcej od zagrożonego spadkiem Ordusporu.