Ruch Chorzów wyeliminował Zagłębie Lubin z Pucharu Polski: Teraz w lidze czas na zrewanż?

W poniedziałek piłkarze Zagłębia Lubin będą mogli zrewanżować się Ruchowi Chorzów za niespodziewane wyeliminowanie ich z Pucharu Polski.
Ostatni raz drużyny z Lubina i Chorzowa zmierzyły się ze sobą 13 marca. Wówczas w ćwierćfinale Pucharu Polski lepszy okazał się Ruch, który wygrał na Cichej 1:0. W tamtym spotkaniu do wyeliminowania Zagłębia "Niebieskim" potrzebny był zresztą tylko choćby wynik bezbramkowy, bo wcześniej zremisowali oni na wyjeździe z lubinianami 2:2.

Po porażce z Ruchem podopieczni trenera Pavla Hapala nie tylko stracili szanse na jedyne w tym sezonie trofeum, ale także stracili lidera drużyny Szymona Pawłowskiego. Przez jego kontuzję wartość akcji ofensywnych zespołu wyraźnie spadła, co widzieliśmy podczas zremisowanego pojedynku z Widzewem Łódź 0:0. Z drugiej strony warto zauważyć i docenić to, że lubinianie są w lidze niepokonani od dziewięciu spotkań, a w tabeli dotarli już do ósmego miejsca. Gdyby z Ruchem wygrali, to ich strata do podium może spaść jedynie do pięciu "oczek". Piłkarze Zagłębia wiosną remisują na wyjazdach i wygrywają u siebie i obok Wisły Kraków są najlepszą drużyną rundy rewanżowej.

Dla trenera Hapala największym, choć niejedynym, problemem jest więc właśnie wspomniany brak Pawłowskiego. Decyzja o tym, czy wystąpi on przeciwko Ruchowi, zapadnie tuż przed samym meczem.

Przeciwko chorzowianom na pewno nie będą mogli zagrać za to Bartosz Rymaniak i Michal Papadopulos. Absencja tego pierwszego nie jest wielkim problemem. Pozostali defensorzy są bowiem do dyspozycji lubińskiego szkoleniowca i nawet powołany do reprezentacji Bułgarii Paweł Widanow nie powinien po meczach kadry mieć problemu z wytrzymaniem spotkania przeciw wicemistrzom Polski. Znacznie poważniejszy problem ma Hapal w ataku. Wprawdzie Arkadiusz Woźniak od kilkunastu dni trenuje z zespołem na pełnych obrotach, ale wychowanek Zagłębia nie przepracował w pełni okresu przygotowawczego, no i na wiosnę nie wystąpił choćby minuty w pojedynku o stawkę. Wiele wskazuje jednak na to, że to on wyjdzie od pierwszej minuty, ale świetnie prezentujący się w kadrze U-18 Damian Kowalczyk (dwa gole przeciw Ukrainie) też dostanie szansę na pokazanie się na boisku.

Zagłębie Lubin - Ruch Chorzów, poniedziałek godz. 13.30, stadion w Lubinie