Dramatyczny mecz w Lubinie: Zag喚bie w doliczonym czasie gry straci這 gola i przegra這 z Ruchem

KGHM Zag喚bie Lubin przegra這 z Ruchem Chorz闚 2:3. By豉 to pierwsza pora磬a lubinian w lidze od listopada minionego roku
Problemem numer jeden gospodarzy by造 absencje kontuzjowanego Szymona Paw這wskiego i Michala Papadopulosa, kt鏎y pauzowa po czterech 鄴速ych kartkach. Obaj uczestniczyli w zdobyciu 20 z 24 ligowych goli Zag喚bia. Zast徙i ich mieli Adrian B陰d, kt鏎y jest przymierzany do zast徙ienia Paw這wskiego, gdy ten odejdzie latem do innego klubu, i wracaj帷y po kontuzji Arkadiusz Wo幡iak.

Mecz zacz掖 si tak, jak przebiega przegrany przez lubinian rewan 獞ier熠ina逝 Pucharu Polski w Chorzowie. Zag喚bie usi這wa這 stosowa atak pozycyjny, Ruch nastawi si na kontr. W 5. minucie po szybkiej akcji dobr okazj mia Maciej Jankowski, ale naciskany przez Borisa Godala strzeli niecelnie. W 10. minucie b陰d chorzowian w 鈔odku pola zako鎍zy si golem dla gospodarzy. Pi趾a trafi豉 do Roberta Je瘸 ten kapitalnie zagra do wchodz帷ego prawym skrzyd貫m w pole karne B陰da i wychowanek Zag喚bia spokojnie strzeli do siatki obok wychodz帷ego z bramki Micha豉 Peskovicia.

Chwil p騧niej gro幡ie wygl康aj帷ej kontuzji dozna Adam Bana. Na szcz窷cie gospodarzy ich kapitan po chwili wr鏂i na boisko. W 19. minucie lubinianie przeprowadzili kolejn dobr akcj zako鎍zon pi瘯nym technicznym, minimalnie niecelnym strza貫m Je瘸. W 27. minucie przysn瘭i obro鎍y gospodarzy. Filip Starzy雟ki mia bardzo du穎 miejsca 20 metr闚 przed bramk Micha豉 Gliwy, spokojnie przyj掖 pi趾, ustawi na strza i uderzy. Strza z ogromnymi problemami obroni jednak Gliwa. Chwil p騧niej obro鎍om gospodarzy urwa si Jankowski, ale nie zd捫y do pi趾i zagranej za plecy obro鎍闚 Zag喚bia.

W 38. minucie wci捫 odczuwaj帷y skutki kontuzji Bana musia jednak opu軼i boisko. Zast徙i go Adrian Rakowski. Na pi耩 minut przed ko鎍em pierwszej po這wy bardzo blisko wyr闚nania by Marek Zie鎍zuk, kt鏎y z kilku metr闚 strzela, ale wprost w Gliw.

Po pierwszej po這wie lubinianie wprawdzie prowadzili, ale zdecydowanie lepiej prezentowali si go軼ie. Tu po zmianie stron zacz掖 si nieprawdopodobny spektakl. Najpierw na noszach boisko opu軼i drugi stoper lubinian Boris Godal. Zast徙i go Costa Nhamoinesu. Chwil p騧niej, po rzucie ro積ym, fatalnie g這w zagrywa Cotra i pi趾a wpad豉 do braki Gliwy. Dwie minuty p騧niej ten sam Cotra, po pi瘯nej akcji lew stron z Ma趾owskim, idealnie dogra do B陰da i wychowanek Zag喚bia strzeli swoj drug bramk w ekstraklasie. Gospodarze z ponownego prowadzenia cieszyli si ledwie minut, bo z prawej strony pola karnego Gliwy 鈍ietnie do鈔odkowa Zie鎍zuk, Widanow nie upilnowa Janoszki i znowu by remis.

Po stracie drugiej bramki gospodarze ruszyli do ataku. Okazje jednak marnowali Rakowski i Wo幡iak. W 88 min. Marcin Baszczy雟ki ciosem 這kciem powali w polu karnym Wo幡iaka. S璠zia nie zareagowa. W doliczonym czasie gry potwornie zakot這wa這 si w polu karnym go軼i. Trzy strza造 lubinian go軼ie zblokowali i po chwili mieli szans na wyprowadzenie kontry. Taktycznym faulem przerwa j B陰d, kt鏎y bardzo ryzykowa, bo mia na koncie 鄴速 kartk. Skrzyd這wy Zag喚bia wylecia z boiska, ale na tym dramat gospodarzy si nie sko鎍zy. Strata w 鈔odku pola sko鎍zy豉 si wyj軼iem na idealn pozycj Jakuba Smekta造. Przy fatalnej postawie eksperymentalnej obrony gospodarzy pierwszy strza Gliwa zdo豉 jeszcze odbi przed siebie, przy dobitce by ju bez szans i Zag喚bie przegra這 pierwszy mecz od pocz徠ku listopada ubieg貫go roku.