Były piłkarz Zagłębia Lubin z powodzeniem zastąpił strzelca ponad 170 bramek w Serie A [WIDEO]

Były zawodnik Zagłębia Lubin Piotr Zieliński rozegrał pierwszy mecz w podstawowym składzie Udinese. Jego zespół pokonał Parmę 3:0, a Polak asystował przy jednej z bramek. Po meczu 18-latek zebrał wiele pochlebnych opinii.
Zieliński o tym, że znalazł się w wyjściowej "jedenastce", dowiedział się rano w dniu meczu. Zastąpił zdyskwalifikowanego za żółte kartki najlepszego strzelca w historii klubu - Antonio di Natale. Włoski supersnajper na swoim koncie ma 154 bramki dla Udinese w Serie A. Zanotował również 42 występy w kadrze narodowej, w której zdobył 11 bramek. Zatem Zieliński miał przed sobą trudne zadanie, aby chociaż w części zastąpić kluczowego zawodnika w drużynie Francesca Guidoliniego.

Tymczasem Polak pokazał, że warto na niego stawiać. Zabłysnął już w 12. minucie meczu, zagrywając piłkę między dwóch obrońców Parmy do Luisa Muriela. Kolumbijczyk wykorzystując znakomite podanie byłego zawodnika Zagłębia otworzył wynik meczu. W drugiej połowie Polak sam mógł wpisać się na listę strzelców. Zieliński z 2 metrów trafił w bramkarza rywali, ale na szczęście dla gospodarzy dobitkę po strzale Polaka wykorzystał argentyński skrzydłowy Roberto Pereyra.

Po meczu Zieliński na oficjalnej stronie klubu powiedział: - Cieszę się, że grałem dłużej niż 10 minut. W ogóle nie spodziewałem się, że będę podstawowym zawodnikiem w meczu przeciwko Parmie - mówił 18-latek.

Zespół polskiego napastnika zajmuje aktualnie 8. miejsce w Serie A i włącza się do walki o Ligę Europy.

Piotr Zieliński jest wychowankiem Orła Ząbkowice Śląskie. Latem 2007 roku trafił do drużyny Młodej Ekstraklasy Zagłębia Lubin, w którym spędził cztery sezony. Dwa lata temu odszedł do Udinese, w którym dotychczas zagrał cztery mecze. Za tydzień dla Polaka kolejna okazja do udowodnienia swoich umiejętności. W najbliższą sobotę Udinese zmierzy się z rzymskim Lazio, które aktualnie zajmuje 5. pozycję.