Pomocnik Zagłębia Szymon Pawłowski o możliwym transferze do Lecha: Nigdy nie mów nigdy

PRZEGLĄD PRASY. Wciąż nie wiadomo, gdzie w przyszłym sezonie zagra skrzydłowy Zagłębia Szymon Pawłowski. Piłkarzowi po sezonie kończy się umowa z ?Miedziowymi?. Zainteresowanie 26-letnim zawodnikiem zimą przejawiało kilka klubów zagranicznych i Lech Poznań.
Szymon Pawłowski kontrakt z Zagłębiem ma ważny do końca czerwca tego roku. Sam zawodnik nie wydaje się zainteresowany przedłużeniem umowy z "Miedziowymi". Pawłowski wielokrotnie deklarował, że po siedmiu latach gry dla Zagłębia chciałby spróbować sił za granicą. Zimą zainteresowane Polakiem były kluby 2. Bundesligi: Hertha Berlin i 1. FC Kaiserslautern, a także Lech Poznań.

O ile szanse na transfer na zachód dla Pawłowskiego wydają się aktualnie niewielkie, o tyle już przejście do Kolejarza jest realne. Lechici od dłuższego czasu interesują się piłkarzem Zagłębia, bowiem w Poznaniu wciąż nie wiedzą, czy wykupić Gergo Lovrencsicsa. Przed sezonem wypożyczono Węgra na rok z opcją pierwokupu z drużyny Lombard-Papa.

Pawłowski po ostatnim meczu zapytany o możliwość przejścia po sezonie do drużyny Lecha odparł: - "Nigdy nie mów nigdy. Na razie skupiam się na grze dla Zagłębia".

Co ciekawe, Zagłębie nie odpuszcza Pawłowskiego i proponuje mu podpisanie nowego kontraktu.

W miniony weekend Pawłowski powrócił do zespołu po kilkutygodniowej kontuzji i od razu wpisał się na listę strzelców w meczu z poznańską drużyną. Dla skrzydłowego Zagłębia było to już ósme trafienie w lidze, chociaż po meczu przyznał, że zdobył najbardziej kuriozalną bramkę w swojej karierze:

- Chciałem po prostu wrzucić piłkę w pole karne, nie ma co owijać w bawełnę - dopisało nam szczęście, bo chyba nigdy w życiu nie strzeliłem dziwniejszego gola - tłumaczył Pawłowskiw rozmowie z "Przeglądem Sportowym" .

Lubinianie z dorobkiem 29 punktów zajmują aktualnie 10. miejsce w lidze. W najbliższą niedzielę podopieczni trenera Pavla Hapala zmierzą się na własnym stadionie w derbowym meczu z mistrzem Polski Śląskiem Wrocław. Początek spotkania o godz. 14.30.