Zagłębie Lubin stawia na młodych. Czterech nastolatków dołączy do pierwszego zespołu

Jan Wojciechowski, Daniel Gałach, Konrad Andrzejczak i Filip Jagiełło przygotowania do nowego sezonu rozpoczną od treningów z pierwszą drużyną Zagłębia Lubin. Cała czwórka dotychczas występowała w zespole Młodej Ekstraklasy.
Zagłębie przygotowania do nowego sezonu rozpocznie 17 czerwca. Prawdopodobnie na pierwszych zajęciach trener Pavel Hapal będzie miał do dyspozycji niewielką liczbę piłkarzy, bowiem lubiński klub wkrótce opuści aż dziesięciu zawodników. Z "Miedziowymi" na pewno pożegnają się: Szymon Pawłowski, Łukasz Hanzel, Maciej Małkowski, Kamil Wilczek, Wojciech Trochim, Martins Ekwueme, Elton Lira, Aleksandar Tunchev, Csaba Horvath i Costa Nhaminesu.

Z tego powodu sztab szkoleniowy lubinian postanowił włączyć do treningów z pierwszą drużyną czterech piłkarzy grających na co dzień w Młodej Ekstraklasie: Jana Wojciechowskiego, Daniela Gałacha, Konrada Andrzejczaka i Filipa Jagiełłę.

19-letni Jan Wojciechowski to pomocnik. Do lubińskiego klubu trafił rok temu z BKS-u Bobrzan Bolesławiec. W zespole Młodej Ekstraklasy zanotował 24 występy. Skrzydłowy Daniel Gałach w Zagłębiu występuje już drugi sezon. Trafił do niego z Promienia Żary. W minionym sezonie 20-latek zagrał 28 spotkań, strzelając w nich dziesięć goli. Kolejnym piłkarzem włączonym do treningów z pierwszym zespołem jest pomocnik Konrad Andrzejczak, którego lubinianie pozyskali w 2009 r. z KKS-u Jelenia Góra. 17-latek zakończył właśnie swój debiutancki sezon w rozgrywkach ME, w którym zaliczył 19 meczów i cztery bramki. Najmłodszy w tym gronie jest 16-letni Filip Jagiełło, który jest wychowankiem "Miedziowych". Od dłuższego czasu jest etatowym reprezentantem Polski U-16. W minionym sezonie zanotował 11 występów.