Napastnik Ruchu Chorzów blisko Zagłębia Lubin. "Miedziowi" zapłacą za niego prawie pół miliona euro!

Napastnik Ruchu Chorzów Maciej Jankowski jest bliski transferu do Zagłębia Lubin. Piłkarz ustalił już z "Miedziowymi" warunki indywidualnego kontraktu. Dolnoślązacy za 23-latka zapłacą 1,5 miliona złotych - podaje Przegląd Sportowy.
O odejściu Macieja Jankowskiego z Ruchu Chorzów mówiło się już od dłuższego czasu. W zimowym oknie transferowym sezonu 2011/2012 napastnikiem zainteresowany był angielski West Ham United, ale "Niebiescy" nie puścili zawodnika na testy. Ofertę opiewającą na 2 miliony złotych za piłkarza złożyła również Wisła Kraków, lecz chorzowski klub odrzucił propozycję, licząc, że warto zawodnika wzroście kilkukrotnie. Teraz piłkarz najprawdopodobniej opuści śląską drużynę za około 1,5 miliona złotych, bowiem takie pieniądze są gotowi wyłożyć za 23-latka szefowie Zagłębia Lubin.

O zainteresowaniu "Miedziowych" najskuteczniejszym napastnikiem Ruchu w minionym sezonie mówiło się już pół roku temu. Ostatecznie skończyło się jednak na spekulacjach. Tym razem transfer niemal na pewno dojdzie do skutku. Jankowski uzgodnił już warunki indywidualnej umowy z lubinianami. Oba kluby również dogadały się w sprawie sumy odstępnego za piłkarza. Do sfinalizowania transakcji pozostało już tylko ustalenie prowizji menedżerskiej - informuje "Przegląd Sportowy". Kontrakt piłkarza z chorzowskim klubem kończy się za rok, zatem dla Ruchu to ostatnia szansa, aby zarobić na zawodniku.

Maciej Jankowski piłkarzem Ruchu Chorzów jest już czwarty sezon. W tym czasie wychowanek Sarmaty Warszawa rozegrał w barwach "Niebieskich" 85 ligowych spotkań, strzelając 22 bramki. 23-latek ma na swoim koncie również jeden występ w reprezentacji Polski. Popularny "Jankes" w kadrze narodowej zadebiutował 16 grudnia 2011 roku podczas wygranego 1:0 towarzyskiego meczu z Bośnią i Hercegowiną.