Spekulacje mediów o dymisji trenera Hapala: Skorża w Zagłębiu Lubin?

To mogą być ostatnie dni trenera Pavla Hapala w Zagłębiu Lubin. Szefowie "Miedziowych" są bardzo niezadowoleni z poczynań piłkarzy w nowym sezonie. "Fakt" twierdzi, że do zwolnienia czeskiego szkoleniowca może dojść już dzisiaj.
Nowy sezon miał być dla lubińskiego klubu przełomowy. "Miedziowi" zwolnili wielu piłkarzy, a na ich miejsce pozyskali nowych, którzy, jak tłumaczył zarząd, "wniosą nową jakość w drużynę Zagłębia". Ale drużyna nowe rozgrywki rozpoczęła od dwóch porażek. Najpierw na inaugurację podopieczni Pavla Hapala przegrali po beznadziejnej grze na własnym stadionie z Pogonią Szczecin 0:2, a wczoraj polegli w Gliwicach z tamtejszym Piastem 1:2, mimo że prowadzili do 80. minuty meczu.

W tej sytuacji szefowie Zagłębia planują natychmiastowe zmiany. Po wczorajszej porażce z Piastem czarne chmury zawisły nad trenerem Pavlem Hapalem. Już w sobotę "Przegląd Sportowy" napisał, że przed meczem w Gliwicach czeski szkoleniowiec otrzymał od szefów Zagłębia ultimatum, według którego lubinianie mieli w najbliższych dwóch meczach wywalczyć co najmniej trzy punkty. Pierwszy mecz w Gliwicach lubinianie przegrali, a za tydzień zmierzą się na własnym obiekcie z wicemistrzem kraju - Lechem Poznań.

Poniedziałkowy"Fakt" informuje , że do zwolnienia trenera może dojść już dzisiaj, a w gronie kandydatów wymienianych do przejęcia schedy po Hapalu wymienia się m.in. Macieja Skorżę, Adama Buczka i szkoleniowca Dukli Praga Lubosa Kozela.

Poza zarządem "Miedziowych" cierpliwość stracili również miejscowi kibice, którzy wczorajsze spotkanie skwitowali gromkimi hasłami pod adresem zarówno piłkarzy, jak i szkoleniowca lubinian: - "jeszcze jeden mecz przegrany, wpi***ol macie murowany" i "Hapal, Hapal, wyp***aj".